Connect with us

POLİTİKA

Seçimin resmi olmayan sonuçlarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan açıklama

Yayınlanma tarihi:

Seçimin resmi olmayan sonuçlarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından konuşma yaptı. Erdoğan, yaptığı konuşmasında, “Biz ‘öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek’ demiştik. Öyleyse bugün kazanan sadece Türkiye’dir” ifadelerini kullandı.

Resmi olmayan seçim sonuçlarına göre yüzde 52.10 oy alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar Kısıklı’daki konutunda vatandaşlara seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmasında, “Yaptığı tercihle önümüzdeki 5 yıl boyunca ülkeyi yönetme sorumluluğunu bir kez daha bize tevdi eden milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum.

Teşkilatımızın tüm mensuplarımızı, sandık müşahitlerimizi, kampanya ekibimizi tebrik ediyorum. Sandığa koşan herkese teşekkür ediyorum. Hesap uzmanı ya bu işleri çok iyi bilir. Yüzde 1 bile oyu olmayan partilere kiralık 40 vekil verdi. Böylece kaybettiği vekiller sebebiyle herhalde CHP, bunun hesabını bay bay Bay Kemal’e soracaktır.

Yerel seçimde İstanbul’u kazanmaya hazır mıyız? Biz ‘öyle bir kazanacağız ki kimse kaybetmeyecek’ demiştik. Öyleyse bugün kazanan sadece Türkiye’dir. Seçim sonuçları bir kez daha göstermiştir ki, hiç kimse bu ülkenin kazanımlarına göz dikemez. 14 Mayıs seçiminin de 28 Mayıs seçiminin de galibi, 85 milyon vatandaşımızın tamamıdır. Balkon konuşmasını Külliye’den yapacağız, tüm dünyaya sesleneceğiz.” ifadelerini kullandı

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla