Connect with us

DÜNYA

Sarkozy’den ABD’ye red

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Paris’in Afganistan’a başka asker göndermeyeceğini, bunun yerine Afgan ordusunun genişlediğini görmek istediğini söyledi. Nicolas Sarkozy, Le Figaro gazetesine verdiği demeçte, ”Afganistan’da kalmak gerekli mi? Buna ‘evet’ yanıtını veriyorum. Ve kazanmak için kalmak gerekli. Eğer ayrılırsak nükleer güç olan Pakistan tehdit edilecek. Ancak Fransa tek bir aske

Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Paris’in Afganistan’a başka asker göndermeyeceğini, bunun yerine Afgan ordusunun genişlediğini görmek istediğini söyledi. Nicolas Sarkozy, Le Figaro gazetesine verdiği demeçte, ”Afganistan’da kalmak gerekli mi? Buna ‘evet’ yanıtını veriyorum. Ve kazanmak için kalmak gerekli. Eğer ayrılırsak nükleer güç olan Pakistan tehdit edilecek. Ancak Fransa tek bir asker daha göndermeyecek” diye konuştu.

”Afganistan’da daha fazla Afgan olması gerektiğini, kendi ülkeleri olduğu için bu savaşı en iyi Afgan askerlerinin kazanacağını” ifade eden Sarkozy, askerlerin Taliban saflarına geçmelerini önlemek için askerlere daha iyi ödeme yapmak gerektiği görüşünü de dile getirdi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply