Connect with us

POLİTİKA

Saldırıya uğrayan CHP’li başkan! “Süleyman ve Hadi Özışık da o çetenin içinde”

CHP’li Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’a oturduğu restoranda beyzbol sopalı saldırı düzenlenmişti. Atabay saldırının Süleyman ve Hadi Özışık kardeşlerin de içinde olduğu bir çete tarafından düzenlendiğini açıkladı. Atabay, “Özışıklar’ın da içinde olduğu Didim’de uğraştığımız bir çete vardı. Ruhsatsız, zorbalıkla iş yapmaya alışmışlar” ifadelerini kullandı.

Aydın’ın Didim ilçesinde bir restoranda 4 kişinin beyzbol sopalı saldırısına uğrayan CHP’li Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay kanlar içerisinde kalmış ve hastaneye kaldırılmıştı. Hastaneden çıktıktan sonra açıklamalarda bulunan Atabay saldırının gazeteci Süleyman ve Hadi Özışık kardeşlerin de içinde olduğu bir çete tarafından gerçekleştirildiğini iddia etti. Atabay, “Özışıklar’ın içinde Didim’de uğraştığımız bir çete vardı. Ruhsatsız, zorbalıkla iş yapmaya alışmışlar. Bizden önce sürekli bu şekilde yapıyorlar” şeklinde konuştu.

“BİNAYA RUHSAT VERMEYECEĞİMİZİ SÖYLEDİK”

Haberle ilgili olarak Tele 1’in aktardığına göre Atabay şu ifadeleri kullandı, “Dün gece yemek yedik bir yerde. Arkadaşlarımızla birlikte restaurantaydık. Arkam dönüktü. 5-6 kişi bana saldırdı. Didim’de bir otel var. Binaya ruhsat vermeyeceğimizi söyledik. Onlar da mahkemeye giderek yürütmeyi durdurmaya çalıştı. Ama mahkeme binanın otel olmayacağına karar verdi. Biz oteli mühürledik. Akşam da saldırıya uğradık.

SÜLEYMAN VE HADİ ÖZIŞIK ÇETEYLE BAĞLANTILI

Özışıklar’ın içinde Didim’de uğraştığımız bir çete vardı. Ruhsatsız, zorbalıkla iş yapmaya alışmışlar. Bizden önce sürekli bu şekilde yapıyorlar. Basın güçlerini kullanarak yandaş kanallarla bizi hedef alıyorlardı. Biz çetelere izin vermeyeceğiz. Vücudumun bazı yerlerinde darp izi var. Gözüme darbe aldım. Bana saldıran 5 kişiden sadece biri yakalandı. Diğerleri de aranıyor.”

BELEDİYE BAŞKANI ATABAY VE AVUKATINA SALDIRI

Avukatı ile akşam yemeğinde buluşan Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, yemek sonrası kahve içtiği sırada yaşlı bir kişinin restorana girmesin hemen ardından 4 kişinin saldırısına uğradı. Ellerinde beyzbol sopalarıyla restorana giren 4 kişi bir anda Belediye Başkanı Atabay ve avukatına saldırdı. Saldırıda Başkan Atabay ve avukatı kanlar içinde kalırken, saldırganlar garsonların müdahalesi üzerine olay yerinden kaçarak uzaklaştı.

HASTANEYE KALDIRILDI

Olayın duyulmasının ardından olay yerine emniyet güçleri sevk edilirken, Belediye başkan yardımcıları ile çok sayıda belediye personeli olay yerine geldi. Başkan Atabay ve şahsı avukatı sağlık kontrolü ve darp raporu için ilçedeki özel bir hastaneye götürüldü. Başkan Atabay ve avukatının Didim’deki sağlık kontrolünün ardından kendi imkanlarıyla ADÜ Tıp fakültesine kontrol amaçlı gittikleri öğrenildi. İşyerinin güvenlik kameralarını inceleyen emniyet güçleri şüphelilerden birini yakalayarak göz altına alırken, diğer şüphelilerin yakalanması için araştırmalarını sürdürüyor.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply