Connect with us

GÜVENLİK

Sahte sağlık raporları düzenleyen çeteye operasyon: 4 tutuklama

Yayınlanma tarihi:

Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı ve Aydın İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, gerçeğe aykırı sağlık kurul raporları düzenleyip kullanarak, engelli araç alımı, emeklilik, aylık bağlatma, bakım yardımı, özel eğitim, istihdam gibi tanımlanmış hak ve hizmetlerden usulsüz yararlandığı tespit edilen bir çeteyi 8 Martta takibe aldı. Teknik ve fiziki takip sonucu adresleri tespit edilen 17 şüpheliye 11 Haziranda Nazilli ilçesi, Tunceli, İstanbul ve İzmir illerinde operasyon düzenlendi. Yapılan eş zamanlı operasyonda 87 sağlık kurulu raporu, 96 sayfa hasta muayene evrağı, 13 hastane laboratuvar sonuç formu, hasta gözlem formu evrakı, 2 tabanca, 54 fişek, 3 şarjör, 18 cep telefonu, 2 engelli kimlik kartı, 6 engellilik ve sakatlık evrakları, 6 SGK evrakı, 7 isim ve telefon numarası yazılı not kağıdı ve not defteri, 6 reçete, 1 dizüstü bilgisayar, 1 sim kart adaptörü, 1 banka kartı, 1 laboratuvar kartı, 11 SIM kart, 7 CD, 5 flash bellek, 1 bilgisayar kasası, 1 Aydın Vergi Dairesine ait evrak ve 5 banka dekont ve hesap hareketi içeren evrak ele geçirildi. Operasyonda 17 şüpheli, gözaltına alındı.

4 TUTUKLAMA

Emniyetteki işlemlerinin ardından dün sabah saatlerinde Nazilli Adliyesine gönderilen şüphelilerden 2si savcılık tarafından, 11i de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Mahkemede çete lideri olduğu öğrenilen Ç.G. ile birlikte 4 kişi tutuklanarak Nazilli E Tipi Kapalı Ceza ve Tutuk Evine gönderildi.

205 MİLYON TLLİK PARA AKIŞI

İl Jandarma Komutanlığı tarafından 8 Mart 2024te başlatılan takipte 13 ara yakalama yapıldığı öğrenilirken, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporu ve araştırmalar sonucunda, örgüt içinde 205 milyon 219 bin 909 TL para akışı olduğu tespit edildi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
  • Aydın merkezli 4 ilde sahte engelli raporu hazırladığı tespit edilen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan ve ardından adliyeye sevk edilen 17 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Fotoğraf: Bahattin ALBAYRAK / Nazilli (Aydın), (DHA)

  • Aydın merkezli 4 ilde sahte engelli raporu hazırladığı tespit edilen suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan ve ardından adliyeye sevk edilen 17 şüpheliden 4'ü tutuklandı. Fotoğraf: Bahattin ALBAYRAK / Nazilli (Aydın), (DHA)

Demirören Haber Ajansı

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla