Connect with us

İŞ DÜNYASI

Sağlıklı yaşam ve randevu platformu, kitle fonlaması yatırım turuna çıkacak

Yayınlanma tarihi:

ixirlife, kitle fonlama kampanyası kapsamında, 20 Mayıs – 2 Haziran tarihleri arasında ön talep toplarken, bu sürece özel yüzde 30 bedelsiz pay hediye edecek. 3 Haziran – 1 Ağustos dönemindeki 60 günlük yatırım turunda ise 70 milyon lira değerleme üzerinden yüzde 11 ile arz edilecek

ABD ve Avrupada güzellik salonlarına ve sağlıklı yaşam merkezlerine odaklanan hizmet olarak yazılım çözümlerinin on milyonlarca dolar değerlemeye ulaştığını belirten ixirlife Kurucu Ortağı Serkan Yılmaz, “Türkiyede güzellik salonu olarak faaliyet gösteren işletme sayısının 100 binden fazla olduğu tahmin ediliyor. Kategoriyi fizyoterapistler, psikologlar, diyetisyenler, diş poliklinikleri gibi farklı alanlardaki sağlıklı yaşam merkezleriyle genişlettiğimizde bu sayı daha da büyüyor. Tüm işletmelerin ihtiyaçları ve talepleri ise ortaklaşıyor. Randevu sayılarını artırmak, müşteri kitlesini genişletmek, randevu iptallerini azaltmak ve müşteri sadakat programları geliştirmek. Sağlıklı yaşam merkezlerine dijital çözümler sunan yenilikçi bir platform olarak bu ihtiyaçlara yanıt veren çözümleri tek online yazılımda, kullanışlı bir arayüzle bir araya getirdik” dedi.

İhtiyaçlara yönelik özellik setiyle Türkiyenin en gelişmiş ve yenilikçi salon yönetimi programını geliştirdiklerini ifade eden Yılmaz, “Sağlıklı yaşam merkezleri, ixirlifeın randevu yönetimi, satış yönetimi ve müşteri yönetimi özellikleriyle hem operasyonel mükemmelliğe erişiyor hem de müşterilerini yakından tanıyabiliyor. SMS yönetimi özelliğimiz, randevu tarihi hatırlatma, özel gün kutlama gibi ayrıntılarla işletmelerin müşteriyle temasını sürekli kılıyor. Personel yönetimi özelliği insan kaynağının verimini artırırken, adil bir ödüllendirme sistemi geliştirmeyi de sağlıyor. Stok yönetimi, kasa gelir-gider ve rapor takibi özellikleri, güzellik salonu ve sağlıklı yaşam merkezi sahiplerinin nakit akışlarına, finansal durumlarına, stoklarına dair kapsamlı bir görünüm elde etmesine yardımcı oluyor. İşletme tarafının yanı sıra web ve mobil uygulamalarımızla müşterilerin de 7 gün 24 saat diledikleri yerdeki sağlıklı yaşam merkezinden randevu almasını kolaylaştırıyoruz. Hem hizmet pazaryeri hem de salon yönetimi programı olan ixirlife, bir satış kanalına da dönüşüyor” diye konuştu.

300e aşkın salon tarafından kullanılan ve bugüne dek 1 buçuk milyonu aşkın randevuya aracılık eden ixirlifeın işletmelerin finansal başarısına da doğrudan etki ettiğini dile getiren Yılmaz, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Yeni müşteri kazanma olasılığına yüzde 80 katkıda bulunan salon yönetimi yazılımımız, düzenli hatırlatma ve etkin müşteri ilişkileri yönetimi özellikleriyle randevu iptallerini de yarı yarıya azaltıyor. Pazardan aldığımız olumlu geri bildirimler ve artan kullanıcı sayımızdan güç alarak, büyüme için uygun bir zaman olduğuna karar verdik. Bu sebeple, dünyada hızla büyüyen bu pazarın Türkiyedeki temsilcisi olabileceğimizi bir kez daha kanıtlamak için, kitle fonlaması kampanyası kapsamında ön talebi başlattık Fonangels üzerinde başlayacağımız kampanyayla bireysel yatırımcıların ixirlifeın büyüme yolculuğuna ortak olmasını sağlayacağız. Ardından da 70 milyon lira değerlemeyle yatırım turumuzu başlatacağız.”

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla