Connect with us

Emeklilik

SAĞLIK BAKANLIĞI İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRME BAŞVURULARI BAŞLADI MI? Tayin Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

SAĞLIK BAKANLIĞI İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRME BAŞVURULARI BAŞLADI MI? Tayin Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Yayınlanma tarihi:

Sağlık Bakanlığı, Haziran 2024 dönemi için iller arası yer değiştirme ve tayin başvurularını başlatmaya hazırlanıyor. Sağlık çalışanlarının merakla beklediği bu başvurular, Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. İşte başvuru süreci hakkında bilmeniz gerekenler.

Tayin Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Sağlık Bakanlığı iller arası yer değiştirme başvuruları belirlenen tarihlerde başlayacak. Başvuru süreci, kadro ve branş dağılımları ile tercih kılavuzunun yayınlanmasıyla birlikte resmen başlayacak. Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan takvim doğrultusunda, başvuruların başlaması bekleniyor.

Kura Takvimi ve Başvuru Detayları

Sağlık Bakanlığı, kura başvurularını almak için tarihleri belirleyecek ve bunları yhgm.saglik.gov.tr adresinde yayınlayacak. Kura çekimi ise Sağlık Bakanlığı’nın YouTube hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Kura sonuçları, başvuruların tamamlanmasının ardından yine “yhgm.saglik.gov.tr” adresinden öğrenilebilecek.

Başvurular İçin Geri Sayım Başladı

Sağlık Bakanlığı’nın Haziran 2024 Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme başvuruları için geri sayım başladı. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün resmi duyurusu beklenirken, başvuruların kısa süre içinde alınmaya başlanacağı öngörülüyor.

Kura Çekimi Ne Zaman?

Kura çekimi, Sağlık Bakanlığı YouTube hesabı üzerinden canlı olarak yayınlanacak ve sonuçlar bakanlığın resmi web sitesi üzerinden ilan edilecek. Kura takvimi yayınlandığında, kesin tarih bilgisi de netleşmiş olacak.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla