Connect with us

POLİTİKA

Remzi Çayır: Üretime dayalı teşviklerin yapılması gerekiyor

MİLLİ Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, “Üretim yapanların teşvik edilmesi gerekiyor. Türkiye’nin enflasyon ve hayat pahalılığından çıkabilmesi, dar ve sabit gelirli bireylerin refaha ulaşabilmesi için üretime dayalı teşviklerin yapılması gerekiyor. Üretimi destekleyecek bir sistem kuracağız” dedi.

Milli Yol Partisi lideri Remzi Çayır, partisinin genel merkez binasında düzenlediği basın toplantısında konuştu. Remzi Çayır, iktidara geldiklerinde gerçekleştirmek istedikleri hayallerinin olduğunu söyledi. Kim iç ve dış pazara dönük, insanların ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde üretim yapıyorsa mutlak anlamda destelenmesi gerektiğini belirten Çayır, “Üretim yapanların teşvik edilmesi gerekiyor. Türkiye’nin enflasyon ve hayat pahalılığından çıkabilmesi, dar ve sabit gelirli bireylerin refaha ulaşabilmesi için üretime dayalı teşviklerin yapılması gerekiyor. Herkes gelecek ile ilgili endişe duyuyor. Milli Yol Hareketi inkılap hareketidir. Üretimi destekleyecek bir sistem kuracağız” diye konuştu.

‘HALKIMIZLA BULUŞACAĞIZ’

Remzi Çayır, 2023 seçimlerinde her şey değişeceğini, Milli Yol Partisi’nin olarak ezber bozmaya devam edeceğini kaydederek, şunları söyledi:

“En kısa zamanda Atatürk Spor Salonu’nda on binlerin katıldığı görkemli bir kongre yapacağız. Halkımızla buluşacağız. Kongrede değişim ve dönüşüm programını milletimizin önüne koyacağız. ‘İlk kez bir parti kurmuşsan iddian varsa milletin önüne kendin çıkarsın’. Bu hareket milletin önüne kendi cumhurbaşkanı adayını orada açıklayacak. Milletimize diyeceğiz ki, ‘Ey Türk milleti umutsuz olmayın artık adaleti bir sistem halinde dünyaya yaymaya çalışan iyilik, adalet, vicdan ve merhamet hareketi var.’ Çok çalışmamız lazım. Türkiye’nin bu kaostan kurtulması lazım. Muhsin Başkanımızın ifadesi ile söylüyorum; ‘Bizim bir hayalimiz ve rüyamız var. Bu hayalin ve rüyanın adı özgür bir toplum, özgür bireylerin yaşadığı mutlu Türkiye. Bizim bir hayalimiz ve rüyamız var. İnsanların dilini, sosyal konumunu, içinde bulunduğu fakirliğin ve zenginliğin ölçü kabul edilmediği sadece insan olduğundan ötürü, kazançlarının ve kayıplarının olduğu, adaletli bir dünya hayalimiz var. Kimsenin kimseye karışmadığı, ezmediği adaletin, hukukun, vicdanın, merhametin ve eşit paylaşımın uygun olduğu, yaşadığı bir Türkiye hayalimiz var.’ Bunları gerçekleştirmek istiyoruz.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment