Connect with us

KÜLTÜR

Red Bull BC One dünya finali New York’ta gerçekleşecek 

Yayınlanma tarihi:

Breakdans yarışması Red Bull BC One’ın dünya finali, Hip Hop’un doğduğu şehir New York’ta gerçekleştirilecek. Dünyanın dört bir yanından birçok insanın geldiği 19’uncu kez yapılan yarışmaya aralarında Türkiye’yi temsilen ‘Mer-C’ ve ‘Jester’ın da bulunduğu dansçılar katılıyor. 12 Kasım tarihinde düzenlenecek yarışmanın finali Red Bull TV’den izlenebilecek. 

2004 yılından beri 30’u aşkın ülkede, dünyanın en iyi break dansçılarını belirlemek için düzenlenen Red Bull BC One, 16 B-Girl ve 16 B-Boy’u mücadele için bir araya getiriyor. 2022 Red Bull BC One Dünya Finalinde birinci olabilmek için yarışacak olan dansçılar, 12 Kasım tarihinde New York’ta unutulmaz bir gösteriye imza atmaya hazırlanıyor.  

Yarışmanın finali, Manhattan Center’daki Hammerstein Balo Salonu’nda gerçekleşecek kapışmada Türkiye’yi B-Girl Merve ‘Mer-C’ Can ve B-Boy Oğuzhan Jester Karademir temsil edecek. Final öncesinde de 30’dan fazla ülkenin birincileri ve özel davetli dansçılar, dünya finali aşamasına geçerek en iyi 32 dansçıdan biri olmak için yeteneklerini sergileyecek.

Yaklaşık 50 yıl önce Bronx’ta doğan break dans, 2024 Paris Olimpiyatları’nda yer almaya da hak kazandı.  

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla