Connect with us

EYT

Özüpak’tan dikkat çeken açıklama! “Hükümet ve işveren anlaştı”

EYT Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, işveren sendikalarının EYT düzenlemesi ile ilgili Bakanlık nezdindeki görüşmelerini anımsatarak, “Yıllardır iktidarımızla görüşmek istiyoruz, işverenler Çalışma Bakanımızdan randevu aldılar. Ve çıktılar bu görüşme sonrasında, ‘Anlaştık’ dediler. Biz, işçi-emekçi daha hakkını alamamışken, işverenler alacağını almış oldu.” dedi.

EYT Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, katıldığı bir canlı yayında, beklenen EYT yasasına yönelik açıklamalarda bulundu.

Özüpak’ın açıklamaları şöyle:

“Bizi görün, bizi duyun’ları geçtik, artık yapılan çalışmanın içeriğini merak edenler olduk. Çünkü nasıl bir mağduriyetle bize açıklama yapacaklar bunun kaygısını taşıyoruz.

‘YILLARDIR İKTİDARIMIZLA GÖRÜŞMEK İSTİYORUZ’

13-14 yıldır bu mağduriyetin temsilcileriyiz. Yıllardır iktidarımızla görüşmek istiyoruz, işverenler Çalışma Bakanımızdan randevu aldılar. İşveren sendikaları dedi ki; ‘Biz kıdem tazminatını ödeyemeyiz, destek istiyoruz. Kalifiye elemanlarımızı kaybetmememiz için bize sigorta desteği sunun, kredi desteği sunun. Ve de peyderpey emekli edecek bir sistem yaratın.’ Ve çıktılar bu görüşme sonrasında, ‘Anlaştık’ dediler.

‘İŞVERENLER ALACAĞINI ALMIŞ OLDU’

Biz, işçi-emekçi daha hakkını alamamışken, kanun belli değil, yasa belli değil, tasarı belli değil; ne tür bir mağduriyet gelecek bilmezken, işverenler alacağını gene almış oldu.”