Sosyal medyada bizi takip edin

EYT

Özüpak’tan Bakan Bilgin’e cevap! “Önümüz Seçim…”

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak’tan “EYT gündemimde yok” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e yanıt geldi. Özüpak, “Bugün gündemde değilse önümüz seçim arifesi. Seçim arifesinde öyle ya da böyle gündemlerine geleceğini biliyoruz.” dedi.

İstanbul Maltepe’de 15 Mayıs’ta düzenlenecek EYT mitingine hazırlık kapsamında Ankara’da bulunan EYT Federasyonu Başkanı Gönül Boran Özüpak’tan “EYT gündemimde yok” diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’e yanıt geldi.

Miting davetiyesini sunmak üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında olduğu sırada Bakan Bilgin’den “EYT gündemimde yok” açıklaması geldiğini hatırlatan Özüpak, “Tam kendisine davetiye sunarken açıklamaları geldi. O esnada maalesef bu açıklamayı duyduk” dedi.

Gazete Duvar’a açıklama yapan Özüpak, Çalışma Bakanı Bilgin’in EYT’lilere ilişkin “Şu anda bizim gündemimizde bu yok” ifadelerini ilk defa duymadıklarını belirterek, 2,5 ay önce AK Parti Grup Başkanvekilleri ile yaptıkları görüşmeyi hatırlattı.

AK Partili isimlerin, “Çalışmalar var” sözlerini aktaran Özüpak şunları söyledi:

‘SONA YAKLAŞTIĞIMIZI BİLİYORUZ’

“Öncelik sıralamasında bizim de olduğumuzu söylediler. 2022 yılında bunun yapılacağı bilgisini aldık. Sayın Bakanımızın da bu açıklaması ilk değil. Her ‘EYT ne olacak’ sorusuna ‘gündemimizde yok cevabını’ aldık. Biz biliyoruz ki ‘gündemimizde yok’ demelerine rağmen bizim Edirne’den Kars’a mağduriyet yaşayan bir topluluk olduğumuzun bilincindeler. Bugün gündemde değilse önümüz seçim arifesi. Seçim arifesinde öyle ya da böyle gündemlerine geleceğini biliyoruz. Çünkü iktidarı muhalefet, muhalefeti iktidar yapacak güç biziz. Kararlılığımızla bu davanın sonucunu göreceğiz. Sona yaklaştığımızı da biliyoruz. Bir çalışma yapıldığını biliyoruz ama ser verip de sır verilmediği bir ortamı yaşıyoruz.”

HEDEF 5 MİLYON KATILIM: GÖRECEKLER, GÖRMEK ZORUNDALAR

15 Mayıs’ta Maltepe’de gerçekleştirilecek mitinge 5 milyon kişinin katılmasını hedeflediklerini belirten Özüpak, pandemi nedeniyle uzun süredir alanlarda olamadıklarını ama yeniden bir araya geleceklerini belirterek şunları söyledi:

“Hiç ayırt etmeden tüm siyasi parti liderlerine miting davetiyemizi sunduk. İşimiz siyaset değil ama çözüm merkezimiz siyaset. Evet hükümetimiz bu sorunu çözüme kavuşturacak şu an tek yetkili mercii. Bunun oluşması için de biz mücadelemize devam edeceğiz. Bu mitingimiz 5 milyon kişinin katılımıyla yapacağımız bir miting olacak.  Buna ne kulak tıkanır ne göz kapanır ne de görmezden gelinir. İllaki görecekler. Görmek zorundalar.”

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir