Connect with us

EKONOMİ

Özüpak ve Kılıçdaroğlu’ndan ortak açıklama

EYT Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla EYT’ye çözüm önerilerinin olacağı bir basın toplantısı gerçekleştirilecek. Özüpak ayrıca EYT’lileri Mersin’de gerçekleştirilecek Çukurova EYT buluşmasına da davet etti

EYT Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak, sosyal medyadan yaptığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile önümüzdeki günlerde ortak bir basın toplantısı düzenleyeceklerini söyleyen Boran Özüpak, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta‘nın yarın EYT Federasyonu‘na yapacağı ziyaret ve Pazar günü Mersin‘de gerçekleşecek Çukurova EYT buluşmasına tüm emeklilikte yaşa takılanlar ve hak mağdurlarını davet etti.

EYT Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak:

“Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Dernekleri olarak federasyonlaştık. 23 ilde teşkilatlandık. Bu aşamada verdiğimiz mücadeleyi tüm Türkiye’ye yayma çabası içinde olduğumuzu görüyorsunuz. Dün CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve ekibi ile bir görüşme yaptık. İlerleyen süreçte Sayın Genel Başkanın da varlığı ve çözüm önerileri ile bir basın toplantısı yapılacak. Bunu hepinizle paylaşacağız ve sizin de orada olmanızı isteyeceğiz. Yine yarın federasyonumuzda İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta bizimle birlikte olacak, saat 14.00’da. Tüm İstanbullu arkadaşlarımı bekliyorum. Bunun dışında il derneklerimizde stant çalışmaları var. 24 Ekim’de ise Mersin’imizde Çukurova EYT buluşmasında açık alanda bir etkinlikte buluşacağız. Biz bu davanın sonucunu getirene kadar mücadele edeceğimizi bir kez de Mersin’de vurgulayacağız. Hakkımızı almadan vazgeçmeyeceğiz.” İfadelerini kullandı.