Connect with us

EKONOMİ

Özgür Özel’den EYT açıklaması! Tarih verdi!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, EYT konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Yapılacak ilk seçimden sonra EYT’yi çözeceklerine söz veren Özel, bir de tarih verdi. Özel, EYT’nin çözümünün 3 ayı bulmayacağını söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın Çalar Saat programına konuk oldu.

EYT konusunda, “Emeklilikte yaşa değilk MHP’ye takılanlar var” diyen Özel, şöyle konuştu:

“Emeklilikte MHP’ye takılanlar var. Çünkü Türkiye’de 5 partinin AK Parti hariç, 4 partinişn sözü var. Meclisteki 5 partiden 4’ünün sözü var. Dördümüzü topladığımızda sayımız 300’ün çok üzerinde. Önümüzde kimse duramaz. 4 partinin kanun teklifi var. İYİ Parti’nin, MHP’nin, HDP’nin ve CHP’nin. Bir gün EYT ile ilgili oylama yapıldı. O oylamada 5 partiden 4’ü sözünün arkasında durdu. İkinci oylamaya geçilirken Devlet Bahçeli, Grup Başkanvekili Erhan Usta’yı görevden aldı. Ama Erhan Usta seçimdekiş vaadine uygun oy verip milletvekillerine de o yönde oy kullandırttı. Ama AK Parti bunu yapmıyor diye MHP, kendi sözüne rağmen, kendi kanun teklifine rağmen sözünü tutmadı. Emeklilikte MHP’ye takıldı millet.”

“EYT’Yİ BİR AY İÇİNDE…İKİ AY İÇİNDE…AMA 3 AYI BULMADAN ÇÖZECEĞİZ”

Biz geldiğimizde ne olursa olsun, en kısa sürede EYT sorununu çözeceğiz. Yapılacak ilk seçimden sonra yapılacak ilk işlerdendir. Bir ay içinde mi olur, iki ay içinde mi olur ama 3 ayı bulmadan bu iş çözülür.”

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır