Connect with us

POLİTİKA

Özgür Özel: Türkiye’nin en büyük direnişini kira yardımı için başlatacağım

Yayınlanma tarihi:

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Malatyada ilk olarak Yazıhan ilçesini ziyaret etti. Yerel seçimlerde CHPli adayın belediye başkanlığını kazandığı Yazıhanda düzenlenen halk buluşmasında kalabalığa hitap eden Özel, orman yangınlarının önüne geçilmesi için Mecliste komisyon kurulması için çalışacaklarını söyledi. Türkiyenin orman varlıklarının kaybedilmemesi için konuyu TBMMye taşıyacaklarını dile getiren Özel, “2024 yılının teknolojisine, imkanına rağmen bu kadar ciddi zorluklara, bu kadar ciddi hatalara dönüp bakmak gerekiyor. Orman yangınları konusunda bir kez daha Cumhuriyet Halk Partisi olarak bütün yapıcı, yol gösterici önerilerimizle birlikte bu konuyu önümüzdeki hafta Mecliste gündeme getirip, bu konuda komisyon kurulmasını sağlayacağız. Bu meseleye artık Türkiye Büyük Millet Meclisinin el koyması gerekmektedir. Buradan Türkiyeye ilan ediyoruz; orman yangınlarına bu milletin vekilleri dur diyecek” diye konuştu.

BARINMA, EN BÜYÜK SORUN

6 Şubat 2023 depremlerinde Malatyanın da hasar aldığını ve evleri yıkılanlara yapılan kira yardımının bu ay son kez verildiğini dile getiren Özel, şöyle konuştu:

“Malatyada 103 bin konut yapacaklarını söylediler, 7 bin 881 konut verdiler. Bir yılda sorunu çözeceklerini söyleyenler Malatyada 1,5 yılda 100 kişiden 93ü sokakta. Barınma sorunu, en büyük sorun. Orta hasarlıların yıkılacağını söylediler, herkes kapısını penceresini satıp kendisine katık yaptı, şimdi yıkılmayacağını söylüyorlar. Büyük bir belirsizlik ve haksızlık var. Bu ay son kez kira yardımı yapıyorlar. Türkiyenin en büyük direnişini kira yardımı için başlatacağım. Sana depremzedeyi ezdirmeyiz. Biz kira yardımını yeniden uzatın dedik ama bize Para bulamayız diyorlar. Milyonlarca kişiyi kira yardımından mahrum bırakırsanız, depremzedeler mücadele etmek isterlerse Türkiyenin en büyük direnişini bu kira yardımı için başlatacağım. Önümüzdeki pazartesi ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcımız, Mehmet Şimşeke gidip parayı nereden bulabileceklerini gösterecek, 22 yıllık AKP iktidarının yanlışına doğru diyecek halimiz yok. Onların hatasını düzeltmek için onlara yanaşacak halimiz yok. Doğrusunu biliyoruz. Biz zenginlerin yüksek vergi vereceği, az kazananın az vereceği, hiç kazanmayanın hiç vergi vermeyeceği sistemi savunuyoruz.”

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
  • Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Malatya'nın Yazıhan ilçesinde partililere seslendi. Fotoğraf: Recep BAĞDAT/Malatya, (DHA)

  • Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Malatya'nın Yazıhan ilçesinde partililere seslendi. Fotoğraf: Recep BAĞDAT/Malatya, (DHA)

  • Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Malatya'nın Yazıhan ilçesinde partililere seslendi. Fotoğraf: Recep BAĞDAT/Malatya, (DHA)

Demirören Haber Ajansı

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla