Connect with us

EKONOMİ

Özgür Erdursun EYT yasasının çıkacağı tarihi açıkladı!

EYT mücadelesine başından bu yana destek veren Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, katıldığı bir televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Erken seçim beklentisini dile getiren ve tarih veren Erdursun, “2022 Kasım’ına kadar yasa çıkmaz ise bir daha EYT’yi ağzıma almam” dedi

Sosyal Güvenlik Uzmanı Özgür Erdursun, ShowTV’de katıldığı Bu Sabah programında EYT ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Erdursun’un açıklamaları şöyle:

“Emeklilikte Yaşa Takılanların maliyetleri değerlendiriliyor. EYT konusu anketlere bakar. Yerel seçimlerde EYT’liler belki de İstanbul’da muhalefetin kazanmasını sağladı.Yaklaşık 20 bin oy pusulasında sadece EYT yazılmıştı, başka bir şey yoktu. Bunu da biliyor siyasiler. Bu dönemde EYT yasası çıkar ama bence şöyle bir durum var.’Ben EYT’liydim, yaşa takıldım, bekledim emekli oldum. Bugün EYT’lilere yasa verilirse benim bekleme sürem ne olacak?’ Bence o kişilerin maaşına bir intibak yapılabilir. Ben 2022 Kasım’ında seçim bekliyorum. Seçime kadar EYT yasası çıkmazsa ben de bir daha EYT’yi ağzıma almam.”