Connect with us

EKONOMİ

Online giyim platformu Modanisa’dan teknoloji hamlesi

Yayınlanma tarihi:

Uluslararası e-ticaret ve online giyim platformu Modanisa, WhatsApp ile teknoloji iş birliğine gitti. İş birliği kapsamında moda markası, WhatsApp üzerinden yeni bir satış kanalını hayata geçirdi.

Sektörün dijitalleşmesine öncülük ettiklerini söyleyen Modanisa Genel Müdürü Sami Güzel, “Modanisa olarak 11 yıl önce başlayan yolculuğumuzda, inandığı gibi giyinmek isteyen kadınlara hep yakın durmayı, onları dinlemeyi, ihtiyaçlarının farkında olmayı, gerektiğinde destek vermeyi ve hayatlarını kolaylaştıran bir yol arkadaşı olmayı tercih ettik. Bu yolculuğu onlar için olabildiğince konforlu ve keyifli hale getiriyoruz. Modayı erişilebilir hale getirme misyonumuz ışığında büyümeye devam ediyoruz. Şimdi de mevcut hizmetlerimizi bir üst seviyeye taşımak hedefiyle müşterilerimize yepyeni bir alışveriş deneyimi sunacağımız WhatsApp özelliğini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

MALİYETLER DÜŞTÜ, SİPARİŞLER ARTTI

Yeni özellik ile küresel pazarlardaki rekabet gücünü de artırdıklarının altını çizen Sami Güzel, şunları söyledi:

“WhatsApp Business Platform aracılığıyla biri müşteri hizmetlerine, diğeri e-ticarete odaklanan iki chatbot geliştirdik. Kısa bir süre içinde müşterilerimizin sorularının çoğunu tek bir işlemde çözmeye başladık. Böylece çağrı merkezlerimizin işletme maliyetlerini düşürdük, satış siparişlerimiz de artırmış olduk. Şu an tüm müşteri etkileşimlerinin yüzde 50’sinden fazlası artık WhatsApp üzerinden gerçekleşiyor. Tüm dünyadaki kullanıcılarımızın hayatını 7/24 kolaylaştırmak ve alışverişi daha da keyifli hale getirmek adına çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

Beş dilde hizmet verecek uygulama kapsamında giyim markası, modayı tüm kadınlar için daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor. 1000’den fazla markadan oluşan seçkisiyle alanında online moda perakendecisi Modanisa, beş kıtadan kullanıcılarına günlük giyimden abiyeye, ayakkabıdan aksesuara ihtiyaç duyduğu her şeyi sunuyor. Londra, Dubai ve Jakarta’da düzenlenen Modest Fashion Week konseptini hayata geçiren marka, modayı tüm kadınlar için daha erişilebilir hale getirme misyonuyla büyümeye devam ediyor.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla