Connect with us

POLİTİKA

Obama Gül’le Görüştü

Başkan Barack Obama ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bugün bir telefon görüşmesi yaptı. Telefon görüşmesinde Türkiye – Ermenistan ilişkilerinin normalleştirilmesi süreci değerlendirildi. Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamaya göre görüşmede bu sürecin devam etmesinin önemi vurgulandı. Obama ve Gül görüşmelerinde Afganistan’daki gelişmeleri de ele aldı. Beyaz Saray açıklamasına göre Obama Türkiye’

Başkan Barack Obama ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bugün bir telefon görüşmesi yaptı. Telefon görüşmesinde Türkiye – Ermenistan ilişkilerinin normalleştirilmesi süreci değerlendirildi. Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamaya göre görüşmede bu sürecin devam etmesinin önemi vurgulandı. Obama ve Gül görüşmelerinde Afganistan’daki gelişmeleri de ele aldı. Beyaz Saray açıklamasına göre Obama Türkiye’nin Afganistan’daki katkılarından dolayı Gül’e teşekkür etti. Beyaz Saray iki liderin önümüzdeki haftalarda bu konuyu değerlendirmeye devam edeceklerini açıkladı.

Başkan Obama ve Cumhurbaşkanı Gül ayrıca Kıbrıs sorununa çözüm bulunması ve Bosna Hersek’te istikrarın sağlanması için çaba gösterilmesi gerektiğini belirttiler.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply