Connect with us

MAGAZİN

Necati Şaşmaz kendisini mehdi olarak görüyor!

Necati Şaşmaz’ın eski eşi Nagehan Kaşıkçı’nın açıklamalarının Sözcü yazarı İsmail Saymaz köşesine taşıdı. Saymaz köşesinde “Eski eşi Kaşıkçı’nın iddiasına göre Necati Şaşmaz, kendisini mehdi görüyor. Bugün sekiz yaşında olan oğulları A.N. tarikatın gelecekteki lideri kabul ediliyor” ifadelerini kullandı.

Kurtlar Vadisi’nde ‘Polat Alemdar’ karakterini canlandıran Necati Şaşmaz’ın eşi Nagehan Kaşıkçı’dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Boşanma davası sürerken Kaşıkçı, Necati Şaşmaz’ın kendisini ‘mehdi olarak gördüğünü’ belirterek Kadiri tarikatındaki bir zikir videosunu davada sundu.

“BU TARİKATA OĞULLARIMIN BULAŞMASINI ASLA İSTEMİYORUM”

Kaşıkçı, 8 yaşındaki oğlunun tarikatın veliahtı olarak görüldüğünü belirterek, “Ben insanlık dışı birçok uygulamasını gördüğüm bu tarikata oğullarımın bulaşmasını asla istemiyorum” dedi. Mahkeme, Şaşmaz ile Kaşıkçı’nın boşanmasına karar verirken, annenin 8 yaşındaki A.N.’nin tarikat merkezine götürülmemesi yönündeki talebini reddetti.

“NECATİ ŞAŞMAZ, KENDİSİNİ MEHDİ GÖRÜYOR”

Mahdiler Vadisi başlıklı bir yazı kaleme alan İsmail Saymaz, yazısında Necati Şaşmaz’ın babası Abdülkadir Şaşmaz’ın Harput merkezli Kadiri tarikatının şeyhi olduğunu söyleyerek Nagehan Kaşıkçı’nın açtığı boşanma davasının detaylarını paylaştı. “Eski eşi Kaşıkçı’nın iddiasına göre Necati Şaşmaz, kendisini mehdi görüyor” diyen Saymaz, “Bugün sekiz yaşında olan oğulları A.N. tarikatın gelecekteki lideri kabul ediliyor. Yaşlı müritler A.N.’ye ‘Ağabey’ diye sesleniyor, çocuğun elini öpüyor” diye yazdı.

“OĞLUM TARİKATAN GELDİKTEN SONRA AGRESİFLEŞTİ”

Bu zikirlerden birinin de görüntüsünün dava dosyasına sunulduğuna dikkati çeken Saymaz, söz konusu videoda, aralarında eşi Necati Şaşmaz’ın da olduğu müritlerin halka halinde zikir çektiği ve halkanın ortasında Dede Abdülkadir Şaşmaz ile torunu A.N.’nin olduğunu aktardı. Saymaz’ın aktardığına göre, “A.N.’nin babaannesi tarafından Kadiri tarikatına götürüldüğünü, bu durumun ayrılık döneminde sürdüğünü ve anne olarak çok kaygılandığını” anlatan Kaşıkçı, “Oğlu A.N.’nin tarikattan geldikten sonra kendisine ve evdeki insanlara emir kipinde konuştuğunu, agresifleştiğini, ağlama nöbetine girdiğini, okul kurallarına uymadığını” belirtti.

A.N., “YAPILAN HAREKETLERE ANLAM VEREMEDİM”

Boşanma davasının dosyasında A.N.’nin de, “Babasının kendisini büyük insanların bulunduğu kapalı bir yere götürdüğünü, orada çevresinde büyük insanların toplandığını, insanların birtakım hareketlerde bulunduğunu, bu hareketlere anlam veremediğini, ortama kendi isteği dışında gittiğini, uzun süre kaldığını, çok sıkıldığını ve yorulduğunu, ancak durumu babasına söylemekten korktuğunu, babasının kendisini her aldığında bu ortama yine götürdüğü” yönünde ifadeleri yer aldı.

“TARİKAT İDDİASI DOĞRU DEĞİLDİR”

Şaşmaz’ın avukatı ise zikir görüntüsünü kabul ederken, “Tarikat iddiası doğru değildir. Müvekkilin babası kanaat önderidir. Zararlı eylemi yoktur. İslam diniyle ilgili faaliyette bulunmak ve iyi bir insan yetiştirmek ne zamandan beri suç olmuştur?” şeklinde konuştu.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply