Connect with us

MAGAZİN

Nasipse Olur Filminin Sevilmesini Sağlayan 3 Sebep

Yapımcılığını Vahdet Erdoğan’ın yaptığı, senaryosunu Barış Başar’ın yazdığı Nasipse Olur filmi hem sinemada hem de Netflix platformunda çok sevildi. Romantik komedi açığını kapatan başarılı yapım, ikinci filmin çekimleri için hazırlık yapıyor. Nasipse Olur seyircileri, ilk filmin damakta kalan tatlı lezzetini devam filmiyle sürdürebileceklerini öğrendikleri için oldukça memnun. Yapımcı Vahdet Erdoğan, ikinci film müjdesiyle dikkatleri ilk filmin başarısının sırlarına çekti. Nasipse Olur filminin bu kadar sevilmesinin nedenleri nedir? İşte 3 sebep; 

Yeşilçam esintileri taşıyan romantizm 

Nasipse Olur filminin temel başarısı şüphesiz Yeşilçam samimiyetini hissettiriyor olmasında saklı. Film öne çıkan hikayesi, güldüren öğeleri, tatlı samimiyeti ile baştan sona nostaljik hissettiriyor, seyircinin ilgisini canlı tutuyor. 

Başrol oyuncularının kusursuz uyumu

Algı Eke ve Burak Sevinç, Nasipse Olur filminde enerjik bir uyum yakaladı. Genç oyuncuların kimyası ve filme yön veren diğer oyuncuların yeteneği filmin her sahnesine yansıyor, seyirciler bu uyumu görebildiği için hikâyeye dahil olabiliyor. 

Sinop Boyabat ilçesinin samimi atmosferi

Her filmde hikâyeye hayat veren bir mekân öne çıkar. Nasipse Olur filminin mekanı Sinop’un tatlı Boyabat ilçesi oldu. Filmi izlerken arka planda akan ilçenin güzelliği dikkat çekiyor, seyirciye samimi bir atmosfer sunuyor. 

Filmin Yapımcısı Vahdet Erdoğan Kimdir?

Vahdet Erdoğan, İş İnsanı ve Sinema Yapımcısı. Nasipse Olur isimli sinema filminin yapımcılığının yanı sıra, Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanlığı’nı da yürütmektedir.

1979 yılında Sinop’un Boyabat ilçesinde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi İstanbul Üsküdar’da okudu. Üniversite eğitimini halkla ilişkiler alanında tamamladı.

Üniversite eğitiminden sonra kurumsal ve stratejik yönetim, sosyal sorumluluk, reklamcılık, organizasyon ve siyasal iletişim alanlarında eğitimler aldı. Siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, sosyal sorumluluk projelerinde görevler aldı, yöneticilikler yaptı. Seyahat etmek, sosyal sorumluluk projelerinde görev almak, film izlemek hobileri ve uğraşıları arasında yer almaktadır.

Reklam, tasarım, matbaa ve organizasyon alanlarında faaliyet gösteren farklı kuruluşlarda çalıştıktan sonra 2003 yılında Greenart Group’u kurdu. Grup bünyesinde ajans, organizasyon, outdoor reklam, prodüksiyon, araştırma ve yayıncılık hizmetlerinde faaliyet gösteren şirket ve markalar yer almaktadır.

Halen Greenart Group’un yönetim kurulu başkanlığının yanı sıra TÜRK KIZILAYI Genel Merkez Delegeliği, İstanbul Gazete ve Medya Habercileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Mevcut çalışmalarını sürdürürken GREENART Prodüksiyon bünyesinde film yapımcılığına başladı, ilk sinema filmi Nasipse Olur’u 2020 yılında seyirciyle buluşturdu.