Connect with us

POLİTİKA

Muharrem İnce erken seçim için tarih verdi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce erken seçim hakkında konuştu. İnce, “Ben 2022’nin Mart’ından sonra her an seçim olabileceğini öngörüyorum, bu benim düşüncem” ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisini kurduktan sonra ilk kez Yalova’yı ziyaret etti. Memleket partililer Muharrem İnce’yi Kocaeli-Yalova karayolunda, Yalova il sınırında karşıladı. Partililerin oluşturduğu konvoy ile İnce Yalova kent merkezine geldi. İnce kent merkezinde otobüs ile Yalovalıları selamladı. İnce daha sonra Elmalık Köyü’ndeki evine gitti. İnce burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

MUHARREM İNCE, “MEMLEKET PARTİSİ TAM SİZE GÖRE”

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, evinin önünden vatandaşlara seslendi. İnce, “Memleketin gidişatından kaygı duyan, beğenmeyen ama başka partilere de eli gitmeyen vatandaşlarımıza sesleniyorum. Tam Memleket Partisi size göre buyurun, gelin. AK Parti’ye oy vermeyip CHP’yi beğenmeyip ne yapayım, CHP’den başka yere oy veremiyorum deyip kerhen CHP’ye oy verenler onlara sesleniyorum. Artık bir seçeneğiz var. Memleket Partisi tam size göre. CHP’yi beğenmeyip ne yapalım İYİ Parti’ye verelim bari diyenlere sesleniyorum. Muharrem İnce’nin yanı Memleket Partisi’nin yanı size çok yakışır. Ülkücülere sesleniyorum, MHP’ye oy veren Ülkücülere sesleniyorum.

“YERLİ BİR ADAM ARIYORSANIZ MUHARREM İNCE BURADA”

Yerli bir adam arıyorsanız Muharrem İnce burada, Memleket Partisi burada, buyurun size de buyurun diyorum. Terörle arasına mesafe koyup geçmişte HDP’ye oy verip bunlar bir arpa boyu büyümüzler, Türkiye partisi olma gibi bir dertleri yok diyorsanız Memleket Partisi tam size göre. Onları da Memleket Partisi’ne bekliyorum. Mevcut siyasi partileri beğenmeyip sandığa gitmeyen yurttaşlarımıza sesleniyorum. Memleket Partisi tam siz göre diyorum” ifadelerini kullandı.

MUHARREM İNCE’DEN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI!

“Erken seçim olmasını bekliyor musunuz?” sorusuna cevap veren Muharrem İnce, “Biz şuanda muhalefet partisiyiz, şimdilik muhalefet partisiyiz. Bütün muhalefet partileri seçime hazır olmalıdır. Biz teknik olarak, beyin olarak, zihin olarak hazırız. Cumhuriyet tarihinde partinin kurulduğu gün 41 ilde örgütlenmesini yapan herhalde ikinci bir parti yoktur, ama yasalara göre seçime katılabilmemiz için bir müddet daha kongremizi tamamlamamız lazım. Parlamentoda var olan partilere de şunu sesleniyorum. Gelin seçime katılmayı kolaylaştırın. Erken seçim, yani ben 2022’nin martından sonra her an seçim olabileceğini ön görüyorum bu benim düşüncem” şeklinde konuştu.

SIRADAKİ HABER: Bitlis’ten kara haber! 2 şehit 4 yaralı

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply