Sosyal medyada bizi takip edin

Ekonomi

Milyonların Beklediği Düzenleme! Staj ve Çıraklık Mağdurları İçin Işık Var mı?

Haziran ayının yaklaşmasıyla birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılmasına sayılı günler kala, staj ve çıraklık sigortası mağdurları konusunda yoğun bir bekleyiş yaşanıyor.

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Haziran ayının yaklaşmasıyla birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılmasına sayılı günler kala, staj ve çıraklık sigortası mağdurları konusunda yoğun bir bekleyiş yaşanıyor. Konu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı tarafından yapılan önemli açıklamalarla gündemde.

Geçtiğimiz sene Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesi kapsamında emekli olma hakkı kazanan milyonlarca vatandaş arasında yer alamayan staj ve çıraklık mağdurları, seslerini duyurabilmek için uzun süredir mücadele veriyor. Ancak, 8 Eylül 1999 öncesi sigorta girişi olanlar için getirilen düzenleme, 1999 öncesi staj ve çıraklık sigortası bulunanların yararlanamayacağını ortaya koydu.

Bu konuda yapılan çalışmaların sonucunda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın bu yönde herhangi bir çalışma yapmayacağı net bir şekilde belirtilmesine rağmen, son olarak TESK’ten umut verici bir açıklama geldi.

TESK Başkanından Umut Vaat Eden Açıklama

TESK Başkanı Bendevi Palandöken’in açıklamaları, staj ve çıraklık mağdurlarına umut ışığı oldu. Haziran ayına yönelik beklentileri artıran bu açıklamalar, çıraklık ve staj dönemlerinde mağduriyet yaşamış vatandaşların yüzünü güldürdü.

Palandöken’in açıklamalarının ardından, Akdeniz Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği Başkanı Mehmet Doruk da sosyal medya üzerinden bir paylaşım yaptı.

Meclis’in Gündeminde Staj ve Çıraklık Mağdurları Olabilir

Haziran ayına doğru yaklaşırken, staj ve çıraklık mağdurlarının TBMM’nin açılmasının ilk gündem maddelerinden biri olabileceği konuşuluyor. Doruk’un TESK Başkanı ile yaptığı görüşme sonrasında yaptığı açıklamalar, mağdurların umutlarını artırdı.

Yaşanan bu gelişmeler, uzun süredir bekleyen staj ve çıraklık mağdurlarının umutlarını yeşertti. Meclis’in açılmasıyla birlikte, bu konuda alınacak kararlar merakla bekleniyor. Haziran ayı, milyonlarca staj ve çıraklık mağdurunun kaderini belirleyecek önemli bir ay olabilir.

Staj ve çıraklık mağdurları açısından önemli bir dönemeç yaşanıyor. TBMM’nin açılmasıyla birlikte, bu konuda alınacak kararlar ve yapılacak düzenlemeler merakla bekleniyor. Uzun süredir bekleyiş içerisinde olan mağdurlar, TBMM’nin ilk gündem maddeleri arasında yer almalarıyla umutlanıyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir