Connect with us

SPOR

Milliler güle oynaya: 87-53

Avrupa Basketbol Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren A Milli Takımımız, Efes Pilsen World Cup 8 turnuvasının beşincilik maçında Büyük Britanya’yı farklı geçti. Sakatlıkları bulunan Kerem Tunçeri ve Ender Arslan’dan yoksun Türkiye, oyun kurucu pozisyonunda Sinan Güler ile maça başladı. Hava atışından itibaren iyi savunmasıyla dikkat çeken milli takımımız, bir anda 10-0 öne geçti. Büyük Britanya’nı

Avrupa Basketbol Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren A Milli Takımımız, Efes Pilsen World Cup 8 turnuvasının beşincilik maçında Büyük Britanya’yı farklı geçti. Sakatlıkları bulunan Kerem Tunçeri ve Ender Arslan’dan yoksun Türkiye, oyun kurucu pozisyonunda Sinan Güler ile maça başladı. Hava atışından itibaren iyi savunmasıyla dikkat çeken milli takımımız, bir anda 10-0 öne geçti. Büyük Britanya’nın ilk basketini ancak dört dakika sonra bulduğu birinci çeyrek, 25-12 ay-yıldızlıların üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyrekte hücumda topu iyi paylaşan milli takımımız, dış atışlardaki isabetli oyunuyla farkı iyice açtı. Bu bölümde Ersan İlyasova ve Semih Erden ile etkili olan ay-yıldızlılar, devreyi de 45-22 önde kapadılar.

Türkiye, ikinci yarı da savunmadaki sertliğini sürdürdü. Britanya’ya yalnızca dokuz sayı imkanı tanıyan milli takımımız, farkı iyice açtı. Antrenör Bogdan Tanjeviç, maçın geri kalanında çok fazla süre bulamayan oyunculara şans verdi. Özellikle Sinan Güler ve Bekir Yarangüme’nin bu şansı iyi değerlendirmesiyle farkı koruyan ay-yıldızlılar, maçı da 87-53 kazandı.

Andrew Betts ve Joel Freeland gibi isimlerin oynamadığı Britanya’da 14 sayı üreten Jarrett Hart takımının en skoreri olurken, milli takımımızda Ersan İlyasova 18 sayı ve 8 ribaundla oynadı. Bekir Yarangüme’nin 12 sayı, 4 ribaund, 3 asist ve 2 top çalma kaydederken, Sinan Güler de 11 sayı, 3 ribaund, 5 top çalma ve 2 blokla mücadele etti.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply