Sosyal medyada bizi takip edin

POLİTİKA

Milli Savunma Bakanı Güler, Akar’dan görevi devraldı

Yayınlanma tarihi:

YENİ kabinede Milli Savunma Bakanı olan Yaşar Güler, görevi Hulusi Akar’dan devraldı. Devir teslim töreninde terörle mücadeleye değinen Güler, “Ülkemizin huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü terör örgütü ile en son teröristi etkisiz hale getirene kadar mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Milli Savunma Bakanlığı’nda gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan Hulusi Akar, tarihi bir dönemden geçildiğini ifade ederek, “Küresel ve bölgesel gelişmelerin aralıksız devam ettiği dönemden geçiyoruz. Çevremizde artan risk, tehdit ve tehlikelerle karşı karşıya geliyoruz. Azimle, kararlılıkla hep birlikte çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Arkadaşlarımızın bu sırada gösterdikleri performansı yakından takip ettik ve gerçekten başarılı ve fedakar çalışmaları müşahede ettik. Cumhurbaşkanımız liderliğinde Türkiye özne haline gelmiştir. Buna bağlı olarak da görev ve sorumlulukları artmıştır. Yeni yapısıyla görev ve sorumlulukları artan Milli Savunma Bakanlığı, cumhuriyet tarihinin en etkin operasyon ve tatbikatlarını yapmıştır. Hudutlarımız korunmuştur, bununla ilgili kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

Yurt içi ve sınır ötesinde geniş kapsamlı operasyonların süreceğini kaydeden Akar, “Girilemez denilen yerlere girilmiş, çıkılamaz yerlere çıkılmış, ulaşılamaz denen yerlere ulaşılmıştır. Yurt içinde terör bitme noktasına gelirken sınır ötesinden Türkiye’ye yönelik saldırılar bertaraf edilmiştir. ‘İki devlet tek millet’ anlayışında olduğumuz Azerbaycan’ın öz toprağı Karabağ’ı kurtarmak için elimizden geldiğince çalıştık, destekledik, desteğimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

FETÖ İLE MÜCADELEDE KARARLILIK MESAJI

Törende konuşan Yaşar Güler ise “Milli Savunma Bakanlığı görevini şahsıma tevdi ettiği için Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak değişimidir. Bugün bu bayrağı ben devralıyorum. Amacımız bu bayrağı daha ileriye taşımaktır. Birinci önceliğimiz terörle mücadele olacak. Ülkemizin huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü terör örgütü ile en son teröristi etkisiz hale getirene kadar mücadeleye devam edeceğiz. Bu kapsamda FETÖ ile mücadele de artan azim ve kararlılıkla sürdürülecektir. Milli Savunma Bakanlığı’nın bu sorumluluk alanlarında görevlerimizi başarıyla yerine getirmek için; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Anayasaya tam bağlı, şeffaflık içinde ve ilgili tüm paydaşlarla uyum, koordine, istişare içinde, ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan tüm haklarını korumak için mesai mefhumu gözetmeden durmaksızın çalışacağımıza emin olunuz” dedi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir