Connect with us

POLİTİKA

MHP’li isimden dikkat çeken açıklama! “Biz değil AK Parti peşimizden geldi”

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım’dan dikkat çeken bir açıklama geldi. Tarım MHP’nin AK Parti’nin peşinden gitmediğini, AK Parti’nin MHP’nin politikalarına geldiğini ifade etti. Tarım ayrıca CHP ile ilgili de konuştu.

MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım, 61saat’e konuştu. Tarım yaptığı açıklamada MHP’nin AK Parti’nin peşinden gitmediğini, AK Parti’nin MHP’nin politikalarına geldiğini ifade etti. CHP hakkında konuşan Tarım, “Açık konuşmak gerekirse ben Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir hain olacağını düşünmüyorum. CHP bu ülkeye ihanet edemez. Ama CHP’ye ihanet edenler var. CHP’nin bu ülkeye ihanet etmesi mümkün değil diye düşünüyorum” dedi. Tarım, olası bir iktidar değişikliğinde CHP’nin başa gelmesi durumunda eğer milli politikalar işlenirse MHP’nin CHP’yi destekleyebileceğini belirtti.

“BİZ AK PARTİ’NİN PEŞİNE GİTMEDİK”

Cumhur ittifakı ortakları AK Parti ile ilgili konuşan MHP İl Başkanı Tarım, “2012 yılına kadar dövüşmüş olduğumuz AK Parti’yi şu anda desteklememizi iyi değerlendirmek gerekir. MHP, AK Parti’nin peşine gitmemiştir. AK Parti, doğru politikalara dönmüş, milli politikalarına dönmüştür. AK Parti, MHP’nin istediği ve bu ülke için zaruri olan politikalara tamamen katılmıştır, dönmüştür, uygulamaktadır. Onun için biz AK Parti’nin peşine gitmedik, AK Parti bizim olduğumuz yere geldi diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

“MHP, CHP’NİN YANINDA OLUR”

CHP ile ilgili görüşlerini paylaşan Tarım, “Bugün baktığımızda CHP kıskaca alınmış, sıkıştırılmış bir partidir. Şehrimizin sokaklarında gördüğüm her CHP’li ile çok güzel anlaşacak durumum, pozisyonum vardır. Onların hiç birinin benden daha az vatansever olmadığını biliyorum. İYİ Parti, Saadet Partili ve diğer partili arkadaşlarımız da aynıdır. Hiçbiri bizden daha az vatansever değildir. Ama partilerinin üst yönetimlerinde sıkıntılar var. Bu üstlerdeki sıkıntıları yarın aştılar ve iktidar oldular, bugün ki söylemlerinin dışına çıktılar diyelim… Bugün AK Parti hangi milli politikaları uyguluyorsa, onları da uyguladıklarını düşünelim. MHP bugün nerede duruyorsa, o gün de aynı yerde durur. MHP o gün de onlar güzel yönetiyorsa onların da yanında yer alır…”

“KILIÇDAROĞLU’NUN HAİN OLACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu hakkında konuşan Tarım, şu ifadeleri kullandı, “Açık konuşmak gerekirse ben Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir hain olacağını düşünmüyorum. CHP Bu ülkeye ihanet edemez. Ama CHP’ye ihanet edenler var. CHP’nin bu ülkeye ihanet etmesi mümkün değil diye düşünüyorum. CHP’ye ihanet ederlerken; hatırlanacağı üzere CHP’nin lider değişikliği oldu. O süreci çok iyi takip ettiğimiz zaman, Kemal Kılıçdaroğlu’nun o koltuğa nasıl oturtulduğu ortada. Onu mecbur bırakan bir güç var. O gücün adını koymak istemiyorum. O güce Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir biat borcu var… ‘Bu ülkeyi sen seçime götür. Bu ülkenin Tayyip Erdoğan’dan kurtulması lazım. Bu ülkenin Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden kurtulması lazım’ diyorlar Kılıçdaroğlu’na… Kendileri, Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin sona ermeyeceğini bildikleri halde, gelseler bile o sistemden vazgeçmeyeceklerine inandığım halde böyle mücadeleye girdiler.”

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply