Connect with us

POLİTİKA

MHP İl Başkanı neden görevden alındı?

Otel ruhsatı vermek için rüşvet aldığı iddialarıyla gündeme gelen ve hakkında açılmış dava olan MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’nün görevden alındığı duyuruldu.

Yayınlanma tarihi:

Otel ruhsatı vermek için rüşvet aldığı iddialarıyla gündeme gelen ve hakkında açılmış dava olan MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü’nün görevden alındığı duyuruldu.

RÜŞVET ALDIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

2012 yılından beri MHP Kocaeli İl Başkanı görevini yürüten Aydın Ünlü, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak görevden alındığını paylaştı. Ünlü’nün adı, Bahadır Bostancı adlı biriyle otel ruhsatı karşılığında 30 bin TL’lik rüşvet aldığı iddialarında geçmişti. Bahadır Bostancı Ünlü’yü dolandırıcılık suçlamasıyla şikayette bulunmuştu.

‘’LİDERİME BAĞLILIĞIM VE ÜLKÜDAŞLIK HUKUKUM KIRMIZI ÇİZGİM OLACAK’’

Aydın Ünlü sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak görevinden ayrıldığını anlattı; “2012 yılında geldiğim MHP İl Başkanlığı görevim bugün itibari ile son bulmuştur. Liderim Devlet Bahçeli ve teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan yardımcımız Semih Yalçın Bey’in bilgilendirmesi ile bu kutsal görevim son bulmuştur. Kırmızı çizgilerim değişmeyecek, liderime bağlılığım ve ülküdaşlık hukukum kırmızı çizgim olacak. Tüm dava arkadaşlarım bu süreçte vakur davranmaları ve genel merkezimizden gelecek talimatlar doğrultusunda hareket etmelerini önemle rica ederim. Sizi önemsiyoruz, iyi ki varsınız!”

Bazı iddialara göre Bahadır Bostancı isimli şahıs, otelinin kapatılmaması için MHP Kocaeli İl Sekreterini araya koyarak il Başkanı Aydın Ünlü’yle görüşme sağlamış ve ruhsat konusunda yardım talep etmiş. Bostancı’nın iddia ettiğine göre Ünlü kendisine; ‘Sen merak etme 30 bin TL’ye çözeriz bunu’ demiştir. Rüşvet olarak 30 bin TL’yi elden verdiğini söyleyen Bostancı, buna rağmen oteline ruhsat alamayınca görüşme sırasında kaydettiği kayıtları sosyal medyada paylaşmıştı. Bostancı daha sonra olay hakkında şikayetçi olmuştu. İl sekreteri ve il başkanı hakkında açılan dava 2 Aralıkta Kocaeli 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülecek.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla