Connect with us

EKONOMİ

Memura 3600 ek gösterge ve 22 Bin NET MAAŞ hakkında Cumhurbaşkan’ı Erdoğan’dan açıklama! Açıklamaya Memur-Sen’den yanıt gecikmedi

Yayınlanma tarihi:

Memura 3600 ek gösterge ve 22 Bin NET MAAŞ hakkında Cumhurbaşkan’ı Erdoğan’dan açıklama! Açıklamaya Memur-Sen'den yanıt gecikmedi

Memurlar zammına az bir zaman kala Cumhurbaşkanı’nın açıklaması Türkiye gündemine bomba gibi düştü. Yapılacak olan memur maaş zamları ile ilgili Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan’ın 3600 ek gösterge ve zam açıklamaları tekrar gündeme geldi.

Cumhurbaşkanlığı ve Ak Parti kanadından memura 22 bin TL ‘Net ücret’ verileceği açıklaması gelmişti.

22 Bin TL’lik memur maaşı ile ilgili olarak Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ı ziyaret etti. Ziyarette 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri ele alındı.

3600 EK GÖSTERGE VE 22 BİN ÜCRET

Yalçın daha sonra yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından seçim dönemi öncesinde bu durum gündeme gelmiş ve en düşük kamu görevlisi maaşının 22 bin lira seviyesine yükseltileceği ve emekli kamu görevlilerine de yansıyacağı belirtilmiştir. Düzenlemenin, hangi maaş kalemlerine, unvanlara hangi oranda yansıyacağı ve yüzdelik mi yoksa seyyanen mi olacağına ilişkin bir çalışma tarafımızla ve kamuoyuyla paylaşılmamıştır. Dolayısıyla bu hassasiyet gözetilerek düzenlemenin başka mağduriyetlere yol açmaması için yetkili konfederasyonla ortak çalışma yapılmalıdır.”

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla