Connect with us

TÜRKİYE

Memur emeklisinin hali!

Bursa’da memur emeklisi Ahmet Berksun, takım elbise ve kravatıyla simit satarak aile bütçesine katkı sağlıyor.

Uzun yıllar memur olarak çalışan Ahmet Berksun (64) emekli olduktan sonra da çalışmak zorunda kaldı.

Seyyar olarak simit satmaya başlayan vatandaş memur olarak çalışırken giydiği takım elbiselerini seyyar simit satarken de giymeyi ihmal etmedi.

Sokaklarda takım elbiseli ve kravatlı simit satan seyyar satıcı gören vatandaşlar, büyük şaşkınlık yaşadı.

Şıklığından ve temizlikten taviz vermeyen kravatlı simitçi Bursa’nın tarihi çarşısında her gün elinde simit dolu sepetle gezerek 500 adet simit satmayı başarıyor.

Kravatlı simitçinin özel müşterileri telefonla kendisinden simit sipariş ediyor.

Her gün çarşıyı gezerek seyyar simit satan Berksun, şunları söyledi:

“Ben memur olarak uzun yıllar çalıştım. Emekli olduktan sonra da simit satmaya karar verdim. Simit satarken memur olarak çalıştığım dönemlere giydiğim takım elbiseyi çıkartmadım. Her gün fırından aldığım simitleri takım elbise ve kravatla satıyorum. Vatandaş takım elbise ve kravatla seyyar simit satarken beni gördüklerinde şaşırıyorlar. Bu şekilde simit satmam müşterilerimin hoşuna gidiyor. Günde 500 adet simit satmayı başarıyorum. Bu işten iyi gelir elde ediyorum. Simitlerin tanesini 3 lira 50 kuruştan satıyorum. Özel müşterilerim var, beni telefonla arayıp simit siparişi veriyorlar. Benim bu şekilde satış yaptığımı görenler ‘ilk kez kravatlı simitçi görüyoruz’ diyorlar. Bu işi severek yapıyorum. Üzerimdeki takım elbise ve kravatı hava durumu ne olursa olsun sıcak soğuk fark etmez hiç çıkartmıyorum.”