Connect with us

TEKNOLOJİ

Melek yatırımcıların girişimci ekosistemindeki payı artıyor

Yayınlanma tarihi:

Yapay zeka girişimcilerine işlerini büyütmeleri ve strateji geliştirmelerine yönelik destek verdiklerini söyleyen MAT Danışmanlık Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Güler Karaköse, “Dünya genelindeki girişimci sayısı 582 milyona ulaştı. Dünyaca ünlü 10 şirketten 9’u yapay zekaya yatırım yapıyor. Yapay zeka girişimcileri melek yatırımcıları danışmanlık alarak buluyor. Biz de girişimcilerin finansal kaynak ihtiyaçlarını değerlendirirken, iş stratejileri geliştirmeleri, pazarlama planları yapmaları ve büyümek için strateji oluşturmalarını sağlıyoruz” diye konuştu.

Melek yatırımcıların risk sermayesi vererek, inovatif fikirlere sahip girişimlere başlangıç aşamasında destek olduğunu söyleyen Karaköse, “Bu destek, yeni işletmelerin büyüyebilmesi ve istihdam yaratması açısından kritik bir rol oynuyor. Girişimlerin yeni teknolojiler geliştirerek yoğun rekabet ortamında öne çıkmalarını sağlıyor. Biz de yatırım danışmanlığı faaliyetlerine odaklanarak, girişimcilerin büyüme potansiyeline katkıda bulunuyoruz. Girişimcilerin finansal kaynak ihtiyaçlarını değerlendirirken, iş stratejileri geliştirmeleri, pazarlama planları yapmaları ve büyümek için strateji oluşturmalarını sağlıyoruz. Geniş iş ağımızın haricinde girişimcilerin sektörel deneyimimizden yararlanmasına olanak tanıyor, başarılı olma olasılıklarını yükseltiyoruz” ifadelerini kullandı.

GİRİŞİMCİLERİN YÜZDE 65’İ SERMAYEYE ERİŞEMEMEMEKTEN ŞİKAYETÇİ

Gitnux’un açıkladığı verilerden hareketle şu an dünyada 582 milyon girişimci bulunduğunu ve bunun yanı sıra girişimcilerin yüzde 65’inin başarısızlığın nedeni olarak sermayeye erişim konularını gösterdiğini aktaran Karaköse, sözlerini şu şöyle sonlandırdı:

“Yatırım danışmanlığı faaliyetlerimizle girişimcilere yol göstererek, onların geleceğe dair sürdürülebilir başarı odaklı bir vizyon benimsemesi için çabalıyoruz. 25 yıllık deneyimimizden yola çıkarak danışanlarımızın emin adımlarla ilerlemesine öncülük ediyoruz. Ülkemizdeki yazılım sektöründe faaliyet gösteren birçok büyük markaya hizmet vermiş bir şirket olarak, girişimlerin projelerini inceliyor, ihtiyaçlarını belirliyor ve melek yatırımcılara kolay bir şekilde ulaşmalarını mümkün kılıyoruz.”

Yapay zekanın günlük hayatın her alanına nüfuz etmesiyle bu alanda yenilikçi çözümler geliştiren girişimler için melek yatırımcıların önemine dikkat çeken MAT Yönetim ve Danışmanlık Ortağı ve CEO’su Mustafa Dursun ise “Melek yatırımcılar, girişimlere finansal kaynak sağlamanın yanı sıra tecrübe, ağ desteği ve iş stratejileri konusunda destek veriyor. Aynı zamanda inovasyonu da teşvik ediyor. Böylece aslında yalnızca yatırımcı değil, mentor olarak da konumlanıyor. Girişimcilerin yeni iş fırsatlarını değerlendirmelerinin önünü açıyor” dedi.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla