Connect with us

POLİTİKA

Mehteran firarda! Ekip yurt dışından geri dönmedi!

Adana’nın Karataş Belediyesi’nde yeni bir Gri pasaport olayı yaşandı. Festivale gitmek için Gri pasaport verilen 30 kişilik takımdam 20’si geri dönmedi. Konuyu CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, gündeme getirdi. Ağbaba, “Gri pasaportla yurt dışına gönderilen 30 kişiden 20’si geri dönmemiş” şeklinde konuştu.

Türkiye aylardır belediyeler üzerinden Gri pasaport ile yurt dışına giden ve geri dönmeyen kişileri konuşuyor. Bu olayın son adresi ise Adana’nın Karataş Belediyesi. Belediyenin imkanı ile yurt dışındaki bir festivale gitmek için Gri pasaport çıkartılan 30 kişilik mehter takımından 20’si geri dönmedi.

GERİ DÖMEYEN MEHTER TAKIMIYLA İLGİLİ BAKANLIK SORUŞTURMA BAŞLATTI!

Adana’nın Karataş Belediyesi’nde Gri pasaport skandalı yaşandığı ortaya çıktı. Belediyeye bağlı olmayan ancak belediyeyi yurt dışında temsil etmek için Gri pasaport hazırlanan mehter takımından 30 kişinin 20’si geri dönmedi. Konuyla ilgili olarak İçişleri Bakanlığı soruşturma başlattı!

VELİ AĞBABA’DAN MEHTER TAKIMIYLA İNSAN KAÇAKÇILIĞI İDDİASI

Konuyla ilgili olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, açıklamalarda bulundu. Ağbaba, “İnsan kaçakçılığında son perde” diyerek MHP’li Karataş Belediyesi’nde yaşanan olayı kamuoyuyla paylaştı. Ağbaba yaptığı paylaşımda, “MHP’li Adana Karataş Belediyesi ‘olmayan mehteran takımıyla’ insan kaçırmış. Gri pasaportla yurt dışına gönderilen 30 kişiden 20’si geri dönmemiş. Anlaşılan ‘Avrupa’ya vizesiz seyahat’ sözünü sadece kendilerine uygulamışlar” ifadelerini kullandı.

VELİ AĞBABA O BELGEYİ PAYLAŞTI

Veli Ağbaba, İçişleri Bakanlığı Müfettişi Nail Atay’ın belediye meclisi üyesine yazdığı yazıyı paylaştı.

Yazıda şu ifadeler paylaşıldı

İLK KEZ YEŞİLYURT BELEDİYESİ’NDE KARŞILAŞILDI

Öte yandan benzer durumlar birçok belediyede görüldü. Bu durumun başlangıcı ise Malatya’nın Yeşilyurt belediyesinde ilk olarak karşılandı. AK Partili Yeşilyurt Belediyesi, Eylül 2020’de ‘Çevreye Duyarlı Bireyler Yetiştirmek Projesi’ için 45 kişiyi yurt dışına göndermişti.  Almanya’ya giden 45 kişiden 43’ü geri dönmemişti. İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı açıklamada Malatya’da Hizmet Pasaportları düzenlenerek bazı kişilerin haksız yere yurt dışına gönderildikleri iddiası nedeniyle Vali Yardımcısı ile Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürü ve 2 kamu görevlisi ve 4 personelin görevden uzaklaştırıldığı ifade edilmişti.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply