Connect with us

EKONOMİ

Mehmet Özhaseki’den flaş EYT açıklaması!

Yayınlanma tarihi:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, EYT ve asgari ücretle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Özhaseki, “Asgari ücrette ciddi bir artış olacağını sanıyorum, EYT’liler konusunda da o anki ekonomik şartları göz önünde bulundurarak bir takım çalışmalar yapılabilir” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, tv100’de yayınlanan Pazar Siyaseti programında Pınar Işık Ardor’un gündeme ilişkin sorularına yanıt verdi.

Erken seçim tartışmaları, ittifaklarda gelinen son durum, yerel seçimlerde büyükşehirlerdeki genel tablo ve ekonomideki son gelişmeler dahil birçok başlıkla ilgili konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, şunları söyledi:

“ERKEN SEÇİME GİTMENİN BİR SEBEBİ OLMALI”

Erken seçim yok. Seçime gtmenin bir sebebi olmalı. Bütün dünya pandemi döneminde binbir türlü sıkıntıya girmişken, Türkiye’de piyasa bu anlamda hareketli, daha iyiye giden işler var. Meclis’te çoğunluğu olan bir ittifak var, daha da güzel işler var. Sağlık sektöründe dünyadaki konjüktürün tersine vatandaşına hizmet götüren bir ülkeyiz.

“MANSUR BEY’İN 3 YILDA YAPTIĞI NE VAR?’

İstanbul ve Ankara’daki seçim sonuçlarını değerlendirdiğimizde kendi içinde en fazla öz eleştiriyi yapan partiyiz.Tayyip beyin güzel bir huyu vardır saatlerce dinler, benim yerel yönetimler açısından olsun kendimi ifade ediş biçimim olsun parti içinde bir iletişim sorunum olmamıştır. Geçtiğimiz seçimlerde vatandaşa yaptığımız anketlerde AK Parti mi daha iyi hizmet verir yoksa karşı ittifak mı daha iyi hizmet götürür? Biz bunların hepsini sorguladık. Küçük yerlerde seçmen halen hizmetten yana tercihini kullanmıştır. Büyük illerde Ankara ve İstanbul’da durum böyle değil. Seçimlerin üzerinden 2,3 yıl geçmesine rağmen ben bir tek yol açıldığını hatırlamıyorum. Alt geçit- üst geçit yapıldığını, ciddi bir sosyal tesis ya da vatandaşın ihtiyacı olan bir şeyin yapıldığını ben hatırlamıyorum. İstanbul ve Ankara’da bu süreçte verilen vaatler yerine getirilmemiştir.

“BİR TARAFTAN HDP DİĞER TARAFTAN İYİ PARTİ’Yİ NASIL YAN YANA TUTACAKSINIZ?”

Yerel seçimler gereçekten büyükşehirlere hizmet yarışı olmuş olsaydı durum farklı olurdu. Karşı tarafın Cumhurbaşkanlığı adayı meselesinde ( Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş) bunlar öne çıkıyorsa bu kafalarının rahat olmadığını gösteriyor. Karşı taraftaki ittifak beş benzemezlerin zoraki bir araya geldiği bir ittifak. Bizim duruşumuz belli.Biz Cumhur İttifakıyız.Kaygılarımız belli. Türkiye’nin güvenliğine karşı bir arada olmanın gerekliliğine inanıyoruz biz. Karşı tarafa baktığımızda kendi içinde parçalanmış bir CHP var yanı başında İYİ Parti’yle. Ama bi taraftan yok saymaya çalıştıkları, utandıkları PKK’nın siyasi uzantısı var. Onu milliyetçi olduğunu söyleyen arkadaşlarla bir arada tutmak kolay bir beceri değil.Bir taraftan HDP diğer taraftan İYİ Parti’yi nasıl yan yana tutacaksınız? Bu kolay bir şey değil. Küçük başka partileri de yanlarına alıyorlar ve beş benzemez parti oluyor.Beş benzemezin biraaraya gelmesinden bir Cumhurbaşkanı adayı çıkarmak zor olduğu gibi,iktidar hayalleri ve ümitleri var. Kafalarında bir tek fikir var Recep Tayyip Erdoğan gitsin ne olursa olsun.

Tezkere konusunda CHP’nin hayır, İYİ Parti’nin evet demesini bir çatlak olarak değerlendiriyor musunuz? sorusuna yanıt veren Özhaseki şöyle konuştu:

“CHP’DE HDP’Yİ KAYBETME KORKUSU VAR”

“CHP, HDP baskısından dolayı Suriye- Irak tezkeresine “hayır” demiştir. İttifakta HDP’nin ismini anamasalarda HDP’yi kaybetme korkusu var CHP’de. HDP’lilerde bu konuda bizden utanıyor musunuz? Ankara ve İstanbul’u bizim sayemizde kazandınız. Biz oy vermeseydik ne yapacaktınız? diyor. Kandil’den bile terörist elebaşıları aynı şeyi söylüyorlar. Onların siyasi uzantıları da aynı şeyi söylüyorlar. Bu süreçlerde CHP’yi tezkere de hayır’a götürmüştür. Suriye’ye bir operasyonu yakın zamanda kestirmek güç.

EYT ve asgari ücret konusunda önemli değerlendirmelerde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, şu ifadeleri kullandı:

“ASGARİ ÜCRETTE CİDDİ BİR ARTIŞ OLACAĞINI SANIYORUM”

“Pandemi döneminde bütün dünyada olduğu gibi bizde de maliyet sıkıntıları var. Asgari ücrette ben ciddi bir artış olacağını sanıyorum. EYT’liler dahil olmak üzere o anki ekonomik şartları göz önünde bulundurarak bir takım çalışmalar yapılıp, ilgili kurumlara ve sonra da Sayın Cumhurbaşkanına arz edilir. Türkiye’yi idare eden ve algı operasyonlarına itibar etmeyen bir partiyiz. Bizim AK Parti olarak çalışma yapmadığımız bir alan yok.

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter

Bu Haber Hakkında Fikrin mi Var? Sesini Sosyal Medyada Duyur

Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla