Connect with us

EYT

Meclis’te flaş EYT açıklaması

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, EYT teklifinin 3+2 maddeden oluşacağını belirterek, “Çerçeve ile ilgili açıklamasını izlesinler, yaş sınırı olmayacak. İleri geri bir şey yok” dedi.

Elitaş, TBMM AK Parti Grup Salonu’nda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

EYT ile ilgili soruya Elitaş, “Pazartesi günü Akbaşoğlu paylaşacak. 3+2 madde olacak. Konuyla ile ilgili açıklamasını izlesinler, yaş sınırı olmayacak. İleri geri bir şey yok” dedi.

Elitaş, “Kanun metni bitti, Şubat ayında gerçekleşecek. Pazartesi-Salı günü verebiliriz.” diye konuştu.

Düzenlemenin şubatta yasalaşacağını belirten Elitaş, müracaat eden kişilerin, müracaat tarihinden itibaren takip eden ay içerisinde maaşlarını almasının söz konusu olacağını kaydetti.

Elitaş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Cumhurbaşkanımız EYT ile ilgili ne açıkladıysa o. Başka hiçbir açıklamayı dikkate almayın. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ‘Yaşta kısıt yok.’ ifadesiyle ilgili açıklamalar çerçevesinde bu kanun teklifi hazırlanmıştır. Kanun teklifi 3’ü esas 2’si yürütme ve yürürlük olmak üzere 5 madde. Biliyorsunuz Bağ-Kur’da prim ödeme gün sayısı var. SSK kapsamında olanlar ise kadınlarda 20, erkeklerde 25 yıl süreyle sigorta kapsamı içerisinde bulunması gerekiyor. Kanun metninde ne ileriye gidiş ne geriye gönüş var. Bu çıkacak, dönüşü olmayan bir yoldayız. Cumhurbaşkanımızın açıklaması çerçevesinde devam ediyoruz.”