Connect with us

EKONOMİ

Meclis’te EYT gerilimi!

Meclis’te EYT sık sık gündeme geliyor. İYİ Parti Uluslararası Politikalar Başkanı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erzoran ile AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, TBMM’de devam eden görüşmelerde EYT ve 3600 ek gösterge konularında karşı karşıya geldi.

İYİ Parti Uluslararası Politikalar Başkanı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erzoran ile AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, TBMM’de devam eden görüşmelerde karşı karşıya geldi. Hükümetin baskı altınd akaldığı zaman toplum kesimlerinin bellentileri konusunda adım attığını belirten Erozan’ın “Beklentimiz aynı şeyi 3600 ek göstergede de yapmanız” sözüne karşılık Özkaya, “Yapacağız, biz zaten söz verdik, yapacağız, sorun yok.” dedi. Erozan ise “Yapacaksınız, buna ne şüphe! EYT’de de yapacaksınız.” dedi.

İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erzoran:

“Bir defa öncelikle bu toplantılarda zaman zaman benim “Sirte’de tutuklu bulunan vatandaşlarımızın hâli ne olacak?” diye sorduğumu mutlaka hatırlayanlar vardır. Çok şükür, bu vatandaşlarımız geçen hafta kurtuldular veya kurtarıldılar diyeyim. Ama şunu da belirtmek gerekiyor ki demek ki baskı altında kaldığınız zaman gereğini yapıyorsunuz. Şimdi, bu “Baskı altında kaldığınız zaman gereğini yapıyorsunuz.” dediğimiz zaman büyük beklentimiz aynı şeyi 3600 ek göstergede de yapmanız.”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya:

“Yapacağız, biz zaten söz verdik, yapacağız, sorun yok.”

İYİ Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erzoran:

“Yapacaksınız, buna ne şüphe! EYT’de de yapacaksınız. Sonunda asgari ücretten vergi almaktan da vazgeçeceksiniz. Bunların hepsi yolda.”

Copyright © 2021 Tüm Hakkı Saklıdır