Connect with us

TÜRKİYE

Maltepe’de Narko TIR’da gençlere uyuşturucunun zararları anlatıldı

Yayınlanma tarihi:

UYUŞTURUCUYLA mücadele çalışmaları kapsamında Maltepe Meydanı’nda bulunan Narko TIR’da polis ekipleri, gençlere ve vatandaşlara uyuşturucunun zararlarıyla ilgili bilgilendirme yaptı. 

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce geçen Salı gününden itibaren Maltepe Meydanına Narko TIR getirildi. Polis ekipleri TIR’ı ziyaret eden gençlere ve vatandaşlara uyuşturucunun zararlarıyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. 4 gün boyunca yaklaşık 4 bin kişi Narko TIR’ı ziyaret etti. Bugün ise Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki, Maltepe İlçe Emniyet Müdürü Ali Kesikoğlu, Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Altınöz ve Polis Derneği Başkanı Faik İçmeli Narko TIR’ı ziyaret etti. 

Maltepe Kaymakamı Bahri Tiryaki, “Bildiğiniz gibi çağın en büyük sorunlarından bir tanesi insanların madde bağımlılı, uyuşturucu, sigara, alkol, kumar gibi çeşitli olumsuz unsurlara yakalanmasıdır. Hepimizin bütün insanlığın çabası, insanları bu olumsuz unsurlardan uzaklaştırmak. Özellikle gelişme çağındaki gençlerimizi, öğrencilerimizi uyuşturucunun tuzağından kurtarmaktır. TIR’ımızda gençlerimizi, insanlığı olumsuz etkileyen maddelerin verdikleri zararları göstererek gençlerimizi insanlarımızı bilinçlendirmek ve madde kullanımından uzaklaştırmak, madde bağımlılığına yakalanan gençlerimizi bu tuzaktan kurtararak kendisine, topluma, ailesine uygun bireyler olarak yetiştirmeye katkı sağlamayı arzu ediyoruz. Bugün burada Maltepe Meydanı’nda İlçe Emniyet Müdürü personelimiz, İlçe Emniyet Müdürümüz ile İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, gençlerimiz öğrencilerimiz ve polis dernek başkanımız bütün vatandaşlarımızla birlikte TIR’ımızı ziyaret ederek bu olumsuz etkileri hep birlikte gözlemleyerek bu çağın vebasından insanlığı kurtarmak adına Maltepe ilçesinde bir adım atmış bulunmaktayız. Bu TIR’ın ilçemizde gençlerimize yönelik hazırlanmasında sunulmasında başta devlet büyüklerimizin, İçişleri Bakanımızın , İstanbul Valimizin, İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün katkıları bulunmaktadır” dedi. 

 

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla