Connect with us

DÜNYA

Mahkumlar helikopterle kaçtı

Belçika Adalet Bakanlığının açıklamasında, bugün öğleden sonra ülkenin kuzeyindeki Bruges cezaevindeki 3 mahkumun helikopterle kaçtığı, firar sırasında mahkumlara ateş açılmadığı belirtildi. Açıklamada kaçan mahkumların kimliği hakkında bilgi verilmedi. De Standaard gazetesinin haberinde, helikopter pilotunun 2 kişi tarafından rehin alındığı, cezaevi avlusuna inen helikopterin mahkumları alarak h

Belçika Adalet Bakanlığının açıklamasında, bugün öğleden sonra ülkenin kuzeyindeki Bruges cezaevindeki 3 mahkumun helikopterle kaçtığı, firar sırasında mahkumlara ateş açılmadığı belirtildi. Açıklamada kaçan mahkumların kimliği hakkında bilgi verilmedi. De Standaard gazetesinin haberinde, helikopter pilotunun 2 kişi tarafından rehin alındığı, cezaevi avlusuna inen helikopterin mahkumları alarak havalandığı belirtildi. Helikopterin daha sonra Aalter bölgesinde terk edilmiş durumda bulunduğu kaydedildi.

De Standaard gazetesine göre, kaçanlar arasındaki Eşref Sekkaki (26) 10 yıldır cezaevinde bulunuyordu. Sekkaki’nin 10 banka soygununa ve çok sayıda şiddet olayına karıştığı belirtiliyor. Sekkaki, daha önce de 2003 yılında cezaevinden kaçmış, 5 ay sonra yakalanmıştı. (AA)

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply