Sosyal medyada bizi takip edin

İŞ DÜNYASI

Lezita, ‘piliç eti’ sektöründe 2’nci sırada yer aldı

Yayınlanma tarihi:

İhracat faaliyetlerini ülkelerin farklı damak tatları, kültürleri ile tüketici alışkanlıklarını göz önünde bulundurarak yürüten Lezita, Türkiye İhracatçılar Meclisinin (TİM) Türkiyenin İlk 1000 İhracatçısı 2023 araştırmasında Piliç Eti sektöründe 2nci sırada yer aldı. Lezita, şirketlerin 2023 yılı verilerine göre değerlendirildiği araştırmada Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller kategorisinde ise 7nci oldu.

ÜRETİMİNİN YÜZDE 18İNİ İHRAÇ EDİYOR

Türkiyenin en büyük ihracatçılarına ödülleri TİM Olağan Genel Kurulunun da yapıldığı İhracatın Şampiyonları Ödül Töreninde verildi. Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül ödülle ilgili değerlendirmesinde, “Ülkemizin ihracatına, ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunmak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz. Bu çalışmalarımızın meyvelerini verdiğini görmekten mutluluk duyuyoruz. Türkiyenin en büyük ihracatçıları arasında yer almanın verdiği gururla daha iddialı hedeflere doğru emin adımlarla ilerliyoruz” ifadelerini kullandı.

Lezita, üretiminin yüzde 18ini ihraç ediyor. Ürünlerini Amerika Kıtası, Afrika, Asya ve Avrupa olmak üzere 4 farklı bölgedeki yaklaşık 70 ülkeye gönderen Lezita, 2024 yılında da ihracat pazarına yeni ülkeler ekleyerek yurt dışındaki iddiasını güçlendirecek.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir