Connect with us

TEKNOLOJİ

Kripto para ekosisteminde yeni hata ödülü programı hayata geçirildi

Sosyal Ticaret Borsası BingX, Hackenproof üzerinde yeni bir hata ödülü programı tanıttı. Hackenproof programı, kripto para ekosistemi için bir fırsat olmakla birlikte hataları bulup bildirmeleri için hem kullanıcılara hem de güvenlik araştırmacılarına ödeme yapıyor.

Konuya ilişkin şirketten yapılan yazılı açıklamada, “Bu program kapsamında BingX, sistemine olan güveni anlatmakla birlikte daha fazla güvenlik ve güvenirlilik için bu programı desteklemektedir. BingX taahhüt olarak, program katılımcıları arasında kritik güvenlik açığı bulanlara 4000 dolar ödeme yapacak, daha az kritik hatalar için ödül miktarı orantılı azalarak şekillenecek. Hackenproof topluluğu bir güvenlik sınamaları için bir kapı açacak olan BingX, öncelikli dört ürünü olan BingX web sitesi, API, Android ve iOS uygulamalarının ön planlama aldı. BingX hata ödülü programı süresinde bir kısıtlamaya gitmedi ve programın süresinin ucunu açık bıraktı” denildi.

PLATFORMUMUZUN RİSK KONTROLÜNÜ İYİLEŞTİRMEYİ AMAÇLIYORUZ

Hata ödülü programıyla ilgili düşüncelerini aktaran BingX İletişim ve Halkla İlişkiler Direktörü Elvisco Carrington, “Bu hata ödül programıyla, BingX platformumuzun genel güvenliğini ve risk kontrolünü iyileştirmeyi amaçlamaktayız. Son zamanlarda ayı piyasası bağlamında, kripto para borsalarından daha güçlü bir güvenlik ve esneklik beklenmekte. Bundan dolayı sahip olduğumuz teknolojilerin ve uygulamaların geliştirmeye devam ettirilmesi her zamankinden daha önemli. Kullanıcı güvenliği her zaman önceliğimiz. Bu görevi tam olarak yerine getirmenin en temel iki gereksinimi zaman ve sürekli iyileştirmedir. Kullanıcılarımız için teknolojik kapasitemizi ve hizmetlerimizi geliştirmeye devam ederken elde ettiğimiz başarıları görmek mutluluk verici” dedi.

HackenProof, yazılım ürünlerindeki güvenlik sorunlarını ortaya çıkartmak için kullanıcılarını küresel hacker topluluklarıyla bir araya getiren ve kripto para ekosisteminin güvendiği web3 tabanlı bir hata ödülü platformudur.