Connect with us

DÜNYA

Kraldan milyon $’lık bayram harçlığı

Suudi Arabistan kralı Abdullah, ülkedeki fakir ailelere Ramazan ve bayram masrafları için 312 milyon dolarlık acil yardım yapılması kararı aldı. Suudi sosyal sigorta sistemine kayıtlı tüm Suudi vatandaşların yararlanabileceği acil yardım ile ülkedeki fakirlik oranının azaltılması hedefleniyor. Yardımların sosyal işler ile finans bakanlığı tarafından koordine edileceği ve bu acil yardımın fakir ai

Suudi Arabistan kralı Abdullah, ülkedeki fakir ailelere Ramazan ve bayram masrafları için 312 milyon dolarlık acil yardım yapılması kararı aldı. Suudi sosyal sigorta sistemine kayıtlı tüm Suudi vatandaşların yararlanabileceği acil yardım ile ülkedeki fakirlik oranının azaltılması hedefleniyor. Yardımların sosyal işler ile finans bakanlığı tarafından koordine edileceği ve bu acil yardımın fakir ailelerin aylık sigorta ödemelerine ek olarak yapılacağı öğrenildi.

Suudi Arabistan, ülkedeki yüzde 13.3’lük fakirlik oranını 2020 yılı itibariyle yüzde 2.2’ye düşürmeye çalışıyor. Yetkililere göre nüfusun yüzde 1.63’üne tekabül eden 35 bin aile, aylık 450 doların altında gelirle yaşıyor. Aylık bin dolarlık gelirle yaşayan aile sayısı ise 409 bini buluyor ve nüfusun yaklaşık yüzde 19’unu oluşturuyor.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply