Connect with us

EYT

Kötü haberi Çalışm Bakanlığı’nda aldılar!

Yayınlanma tarihi:

Emeklikte Yaşa Takılanlar, 15 Mayıs’taki miting öncesi siyasi parti liderlerine davetiye iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çalışma Bakanı Vedat Bilgin de davetliler arasında yer aldı.

Yıllardır hakları için mücadele eden ve iktidardan sorunlarının çözümü için adım talep eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar, (EYT) ‘Varız, Biriz, Birlikteyiz’ sloganıyla 15 Mayıs’ta İstanbul Maltepe’de miting organize etti.

Ankara’da üç gün süren ziyaretler gerçekleştiren EYT Federasyonu temsilcileri tüm siyasi parti liderlerine İstanbul’daki mitinge davetiyesini iletti. EYT’liler çözüm için adım bekledikleri AK Parti’nin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da davetiye gönderilen liderler arasında yer aldı.

‘ÇALIŞMA BAKANI’NI MİTİNGE DAVET EDERKEN, BAKANIN ‘EYT AÇIKLAMASINI’ DUYDULAR’

EYT’lilerin Ankara’da gerçekleştirdikleri ziyaretlerden bir diğeri de Çalışma Bakanlığı’na oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in EYT’lilere ilişkin canlı yayında “Şu anda bizim gündemimizde bu yok” ifadelerini kullandığı sırada EYT temsilcileri Bakan Bilgin ile görüşmek ve davetiye vermek için bekliyordu.

Bakan Bilgin’in özel kalemine görüşme taleplerini ilettikleri sırada yayında olduğu haberini aldıklarını ifade eden Emeklilikte Yaşa Takılanlar Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Gönül Boran Özüpak, “Tam kendisine davetiye sunarken açıklamaları geldi. O esnada maalesef bu açıklamayı duyduk” diye konuştu.

‘SEÇİM ARİFESİNDE ÖYLE YA DA BÖYLE GÜNDEMLERİNE GELECEĞİNİ BİLİYORUZ’

Çalışma Bakanı Bilgin’in EYT’lilere ilişkin, “Şu anda bizim gündemimizde bu yok” ifadelerini ilk defa duymadıklarını belirten Özüpak, 2,5 ay önce AK Parti Grup Başkanvekilleri ile yaptıkları görüşmeyi hatırlattı. AK Partili isimlerin, “Çalışmalar var” sözlerini aktaran Özüpek şunları söyledi: “Öncelik sıralamasında bizim de olduğumuzu söylediler. 2022 yılında bunun yapılacağı bilgisini aldık. Sayın Bakanımızın da bu açıklaması ilk değil. Her ‘EYT ne olacak’ sorusuna ‘gündemimizde yok cevabını’ aldık. Biz biliyoruz ki ‘gündemimizde yok’ demelerine rağmen bizim Edirne’den Kars’a mağduriyet yaşayan bir topluluk olduğumuzun bilincindeler. Bugün gündemde değilse önümüz seçim arifesi.  Seçim arifesinde öyle ya da böyle gündemlerine geleceğini biliyoruz. Çünkü iktidarı muhalefet, muhalefeti iktidar yapacak güç biziz. Kararlılığımızla bu davanın sonucunu göreceğiz. Sona yaklaştığımızı da biliyoruz. Bir çalışma yapıldığını biliyoruz ama ser verip de sır verilmediği bir ortamı yaşıyoruz.”

HEDEF 5 MİLYON KATILIM: GÖRECEKLER, GÖRMEK ZORUNDALAR

15 Mayıs’ta Maltepe’de gerçekleştirilecek mitinge 5 milyon kişinin katılmasını hedeflediklerini belirten Özüpek, pandemi nedeniyle uzun süredir alanlarda olamadıklarını ama yeniden bir araya geleceklerini belirterek şunları söyledi: “Hiç ayırt etmeden tüm siyasi parti liderlerine miting davetiyemizi sunduk. İşimiz siyaset değil ama çözüm merkezimiz siyaset. Evet hükümetimiz bu sorunu çözüme kavuşturacak şu an tek yetkili mercii. Bunun oluşması için de biz mücadelemize devam edeceğiz. Bu mitingimiz 5 milyon kişinin katılımıyla yapacağımız bir miting olacak.  Buna ne kulak tıkanır ne göz kapanır ne de görmezden gelinir. İllaki görecekler. Görmek zorundalar.”

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla