Connect with us

EKONOMİ

Kırmızı Et Fiyatlarında Şok Artış: Kıyma, Kuşbaşı, Bonfile Fiyatları Uçuyor!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, et fiyatlarındaki artışı vurguladı

Yayınlanma tarihi:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, et fiyatlarındaki artışı vurguladı. “Birkaç ay içinde etin kilosu 1000 TL’yi bulacak” dedi. Detaylar haberimizde!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, son aylarda et fiyatlarına düzenli ve sistemli bir şekilde zam yapıldığını belirtti.

BUNLAR OLMADIKÇA ET FİYATLARINDA DÜŞÜŞ OLMAYACAK

Adem, yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan öncesi yaşanan bu artışları telafi etmekte zorlandığını belirterek, şunları söyledi:

“Türkiye kendi kendine yetebilen bir hayvancılık ülkesi olmaktan hayvan ithal eden bir ülkeye dönüştü. Üreticilerimiz üretemez hale geldi. Vatandaşlarımız et, süt alamayacak hale geldi. Tarım Bakanlığı sürekli olarak bu sorunu ithal etle çözmeye çalışıyor. İthal et dövizle alınıyor. Tarifeler yüksek olduğu için yurt dışından doğru düzgün et bile alamıyoruz. Fiyatların sabit kalması ve düşmesi için üretim maliyetlerinin düşmesi gerekir. Üretim girdi maliyetleri düşmezse et fiyatları artmaya devam edecek.”

ET FİYATLARI BİR TL’Yİ AŞABİLİR

Yetiştiricilerin zor durumda olduğunu ve üretim maliyetlerinin arttığını belirten Erhan Adem, “Eğer müdahale etmezlerse, vatandaşlar ay içinde 1000 TL ve üzeri et almak zorunda kalacak” yorumunu yaptı.

Türkiye’nin büyükbaş hayvancılık konusunda kaos içinde olduğunu ifade eden Adem, “Ülkemizin hayvan ithalatına değil, üretim maliyetlerini düşürmeye ya da vatandaşın alım gücünü artırmaya ihtiyacı var.”

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla