Connect with us

TÜRKİYE

Kırlangıç Gençlik Festivali’ne görkemli açılış

BEYLİKDÜZÜ Belediyesi’nce bu yıl ilk kez düzenlenen Kırlangıç Gençlik Festivali, Yaşam Vadisi 2. etapta dün başladı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda sona erecek festivalin açılışında konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Gençler, bu festivalde 6 gün boyunca gençliğini doya doya yaşayacak. Sizi çok seviyor ve iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Kırlangıç Gençlik Festivali’nin ilk gününde gençler, içerisinde tırmanma duvarı ve rodeonun da bulunduğu çeşitli etkinlik alanlarında gönüllerince eğlendi. Etkinlik kapsamında düzenlenen Balondan Basket Atma Yarışması ise renkli görüntülere sahne oldu. 6 gün boyunca çeşitli etkinliklerle sürecek festivalin ilk günü Manuş Baba konseriyle sona erdi.

‘VAR GÜCÜMLE ÇALIŞACAĞIM’

Festivalin açılış konuşmasında umut ve barış mesajları veren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, gençlere çok güvendiğini belirterek, “Kırlangıç Gençlik Festivali’ni hep birlikte yapacağız. Beylikdüzü’nü çok seviyorum ve enerjisine çok inanıyorum. Biliyorum ki; gençlerimiz gençliğini yaşayamıyor. Sizler burada 6 gün boyunca gençliğinizi doya doya yaşayacaksınız. Yarınlara daha umutla bakmanız için Beylikdüzü’nde var gücümle çalışmaya devam edeceğim. Sizi çok seviyorum ve iyi ki varsınız” dedi. Şarkılarını gençlerle birlikte söyleyen Manuş Baba ise Beylikdüzü’nde olmaktan duyduğunu memnuniyeti belirterek “Böylesine güzel bir akşamda bizleri ağırladığı için Beylikdüzü Belediyesi’ne ve organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Söyleşiler, dj performansları, kaykay gösterisi ve spor turnuvalarının düzenleneceği festival, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ile sona erecek. Festival kapsamında ayrıca 17 Mayıs’ta Moğollar, 19 Mayıs’ta ise Mustafa Özarslan&Grup Çığ ile Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası sahne alacak.