Connect with us

DÜNYA

Kırgız Cumhuriyeti Bursa Fahri Konsolosluğu açılıyor!

Yayınlanma tarihi:

Türkiye’nin büyük sanayi şehirlerinden birisi olan Bursa, önemli bir açılışa ev sahipliği yapıyor.  Asya’nın en büyük ülkelerinden, Kırgız Cumhuriyeti Bursa’da Fahri Konsolosluk açıyor.

Türkiye’nin son yıllarda yüzünü Doğu’ya çevirmesi ile başta Türki Cumhuriyetler olmak üzere önemli temaslarda bulunması gelecek adına büyük umutlar vadediyor. Bu temaslar sırasında ise Türk iş insanları hayati bağlantıları gerçekleştirirken önemli misyonları yerine getiriyor. Bursa’nın Asya’ya açılması ve Bursa kültürünün Asya’da temsil edilmesi kapsamında Bursalı iş insanı Bilal Tutuş Kırgız Cumhuriyeti Bursa Fahri Konsolosluk görevine getirildi. Bursa ve Kırgız Cumhuriyeti’nin bağlantısını sağlayacak olan Kırgız Cumhuriyeti Bursa Fahri Konsolosluğu ise yarın açılıyor.

KIRGIZ CUMHURİYETİ BÜYÜKELÇİSİ KUBANICBEK ÖMÜRALİYEV KATILIM GÖSTERECEK

Bursa için önemli bir adım olan Kırgız Cumhuriyeti Bursa Fahri Konsolosluğu’nun açılışı 8 Ekim Cuma günü saat 16.00’da gerçekleştirilecektir. Açılışa Kırgız Cumhuriyeti Büyükelçisi Sayın Kubanıcbek Ömüraliyev’in de katılım gösterecektir.

NOT: Kırgız Cumhuriyeti Bursa Fahri Konsolosluğu Ahmet Vefik Paşa Mah. Hünkar OSB Cad. No:8/1 KESOB Kestel/BURSA (Öztutuş Tekstil Dokuma Fabrikası) LCV: 0537 420 68 76

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla