Sosyal medyada bizi takip edin

Tüm Haberler

KİRACILARA KARA HABER! Kira Zam Oranı Açıklandı!

KİRACILARA KARA HABER! Kira Zam Oranı Açıklandı!

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

Kiracılar için endişe verici gelişmeler yaşanıyor. Yeni kira zam oranları sonunda resmiyet kazandı. Detaylar haberimizde…

Kiracılar, yüzde 25 zam sınırlamasının kaldırılmasıyla birlikte kira artışlarını merakla bekliyordu. Gayrimenkul Uzmanı Ufuk Tetik, sınırlamanın kaldırılmasıyla Ağustos ayından itibaren en yüksek kira artışlarının yapılacağını belirtti. Ayrıca, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıklamalarına göre artık yüzde 25 kira sınırlamasına gerek kalmayacak.

Uzman Tetik, Mayıs ayında enflasyon oranlarının rekor seviyelere ulaşmasının ardından yeni kiracıların yüksek oranlarla karşılaşabileceğini ifade etti. Ancak, kira sözleşmelerinin genel olarak bir senelik olduğunu ve özel durumlar dışında ev sahibinin kiracıyı 10 yıl boyunca tahliye edemeyeceğini vurguladı.

Kiracılar için belirsizlik devam ederken, ev sahipleri kira sözleşmeleri imzalarken kiracıdan tahliye taahhütnamesi alıyor. Bu taahhütname, belirli bir süre sonunda kiracının evi terk etmesini şart koşuyor. Eğer böyle bir taahhütname yoksa, ev sahibi kiracıyı 10 yıl boyunca sebep göstermeden tahliye edemiyor.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam