Connect with us

2000 Sonrası SGK'lılar

Kılıçdaroğlu açıkladı bütün SGK mağduriyetleri çözülecek

Yayınlanma tarihi:

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, vatandaşlara gönderdiği mesajın BTK tarafından engellediğini belirterek EYT’lilere yönelik çifte standart uygulamasına son vereceklerini duyurdu. Kılıçdaroğlu bütün SGK mağduriyetlerinin çözüleceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada BTK’ye tepki gösterdi. SGK mağdurlarına gönderdiği cep telefonu mesajının BTK tarafından engellendiğini belirten Kılıçdaroğlu, paylaştığı videoya “Erdoğan’ın zulmü ve yasakları varsa, benim de vicdanına güvendiğim halkım var. Beni ister sevin ister sevmeyin, ama bu videomu herkese yayın, gösterin, anlatın. EYT’den hakkını alamayanların ve sebebi ne olursa olsun bu ülkede mağduriyet yaşayan kim varsa hakkını geri vereceğim!” ifadelerini kullandı.

SGK MAĞDURLARINA ADALET GELECEK

Kılıçdaroğlu videoda şunları söyledi: “Meydanlarda, televizyonlarda, gazetelerde uygulanan ambargolarla milletimize ulaşmamız engelleniyor. Bugün EYT konusunda yapacaklarımızı anlatmak için kısa bir mesaj gönderdik. Ancak BTK, bu kısa mesajımızı engelledi. Halkımızla buluşmamıza, size sesimizi duyurmamıza tahammül edemiyorlar. O mesajda şunu söylemiştim, EYT’deki çifte standart sona erecek. SGK mağdurlarına adalet gelecek. 8 Eylül 1999’da sigortalı olan emekliliğe hak kazanıyor ama bir gün sonrasında sigortalı olan tam 17 yıl sonra emekli olabiliyor. EYT’deki bu adaletsizliği bitireceğim. Vatanını seven sandığa gelsin.”

“HERKESTEN BİR RİCAM VAR”

Kılıçdaroğlu, “Bu videoyu izleyen herkesten bir istirhamım var” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu videonun altına videoyu indirebileceğiniz bir link bırakacağım. Şimdi herkes tüm rehberine bu videoyu göndersin. Saray’a inat tüm milletimize ulaşacağız. Unutmayın, birleşe birleşe kazanacağız.”

Bizi takip edin:

Google Play'den alın Google News Twitter
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla