Connect with us

POLİTİKA

Kaymakam’dan İmam Demirkan’a destek mesajı!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik “Zalim” ve “Kafir” sözleri ile tepkileri üzerine çeken İmam Mustafa Demirkan’a Bilecik İnhisar Kaymakamı Ali Açıkgöz sosyal medya hesabından destek verdi. Kaymakam Açıkgöz’e sosyal medya kullanıcıları tepki gösterirken. Açıkgöz’ün paylaşımı sildiği görüldü.

Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ve İstanbul’u İngiliz işgalinden kurtaran Mustafa Kemal Atatürk için Ayasofya’da kullanılan kelimeler tepki çekmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da bulunduğu törende Atatürk için “Zalim” ve “Kafir” sözlerini kullanan İmam Mustafa Demirkan, tepkileri üzerine çekmişti. Konuyla ilgili olarak İzmir ve Antalya Baroları, Demirkan için suç duyurusunda bulundu. Konuyla ilgili tepkiler çığ gibi büyürken Bilecik İnhisar Kaymakamı Ali Açıkgöz’den, Mustafa Demirkan’a destek paylaşımı geldi.

MUSTAFA DEMİRKAN, “BUNLARDAN DAHA ZALİM VE KAFİR KİM OLABİLİR”

Ayasofya’da düzenlenen törende Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakarette bulunan İmam Mustafa Demirkan, “Bu ve bu gibi mabedlerin mabed olarak kalması için inşa edilmiştir. Öyle bir zaman geldi ki bir asır gibi bir zaman içinde ezan ve namaz yasaklandı ve müze haline çevrildi. Bunlardan daha zalim ve kafir kim olabilir… Yarabbi bir daha bu zihniyetin bu ümmetin başına gelmesini mukadder buyurma…” şeklinde konuşmuştu.

“TÜRKİYE’NİN HUZURUYLA OYNANMASI PROVOKASYONDUR”

Mustafa Demirkan’ın Ayasofya’da yaptığı konuşmasına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de tepki gösterdi. Grup toplantısında konuşan Bahçeli, İmam Mustafa Demirkan’ı eleştirmişti. MHP lideri, “Atatürk bizim birliğimizdir. Atatürk düşmanlığı yapmak ihanete hizmettir” ifadelerini kullandı. Bahçeli, “Türkiye’nin huzuruyla oynanması provokasyondur. Atatürk’e hakaret edenler, daha fazla Müslüman olduklarını mı sanıyorlar” ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM ALİ AÇIKGÖZ’DEN DESTEK MESAJI

Bilecik İnhisar Kaymakamı Ali Açıkgöz Atatürk’e hakarette bulunan İmam Mustafa Demirkıran’a sahip çıkan bir mesaj yayımladı. Açıkgöz sosyal medyadan şunları yazdı: “Bu yüzyılda yetişen en kıymetli alimlerden biri olan Mustafa Demirkan Hocaya, Allah’ın ayetini zikrettiği için en galiz ifadelerle saldıranlar, seviyelerini bir kez daha göstermişlerdir.” Kaymakam Açıkgöz daha sonra mesajını sildi.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply