Connect with us

SAĞLIK

Kanser düşmanı sebzeler manavlarda yerini aldı

Evlerimizin bazı köşelerinde süs olarak bulundurduğumuz kabağın kanser oluşum riskini azalttığını biliyor muydunuz? En son Kanada’da 6,177 kişi üzerinde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre sonbahar sebzeleri böbrek kanseri riskini yüzde 26 azaltıyor. Kabak, ıspanak, tatlı patates, balkabağı, karalahana ve lahana içerdiği zengin zeaksantin, beta-karoten ve lüteinler sayesinde sık rastlanan böbre

Evlerimizin bazı köşelerinde süs olarak bulundurduğumuz kabağın kanser oluşum riskini azalttığını biliyor muydunuz? En son Kanada’da 6,177 kişi üzerinde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre sonbahar sebzeleri böbrek kanseri riskini yüzde 26 azaltıyor. Kabak, ıspanak, tatlı patates, balkabağı, karalahana ve lahana içerdiği zengin zeaksantin, beta-karoten ve lüteinler sayesinde sık rastlanan böbrek kanseri riskini yüzde 26 azaltıyor.

Kadınlardaki yumurtalık kanseri ile erkeklerdeki akciğer kanseri riskini azaltan birçok kimyasalı içinde barındıran sonbahar sebzelerinin çekirdekleri de şifa kaynağı.

Kabak çekirdeği, fitesterol adı verilen ‘hastalık düşnanı’ bir kimyasalı içinde bulunduruyor. Ancak uzmanlar kabak çekirdeğini kabaktan çıkardıktan sonra yıkamayı, bir kapta kuruttuktan sonra tuz ve zeytinyağı ile orta dereceli bir fırında 20–25 dakika kavurduktan sonra tüketmeyi öneriyor.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply