Sosyal medyada bizi takip edin

DÜNYA

Kan testi yaptıran binlerce İngilizin verileri dün gece yayınlandı

Yayınlanma tarihi:

Qilin adlı fidye yazılımcı bilgisayar korsanları grubu, 3 Haziran’da NHS’e kan testleri konusunda pataloji hizmeti veren Synnovis adlı firmanın dijital altyapısına saldırarak kan testi yaptıran binlerce İngilizin verilerini çalmış ve karşılığında fidye istemişti. NHS ve Synnovis, bugün ayrı olarak yaptıkları açıklamada bu verilerin sosyal mesajlaşma ağı Telegram ve darkweb’de yayınladığını duyurdu.

ÇALINAN VERİLERİN ANALİZİ YAPILIYOR

Synnovis bugünkü açıklamasında “Dün gece siber saldırının sorumluluğunu üstlenen bir grup, Synnovise ait olduğunu iddia ettikleri verileri internette yayınladı. Bu gelişmenin birçok insan için ne kadar endişe verici olabileceğini biliyoruz. Bu verilerin analizi halihazırda devam etmektedir. NHS, Ulusal Siber Güvenlik Merkezi ve diğer ortaklarla birlikte yürütülen bu analiz, verilerin Synnovis sistemlerinden alınıp alınmadığını ve hangi bilgileri içerdiğini doğrulamayı amaçlıyor” dedi.

HASTA ADLARI, NHS NUMARALARI, DOĞUM TARİHLERİ

NHS ise “NHS İngiltereye, siber suç grubunun dün gece Synnovise ait olduğunu iddia ettiği ve bu saldırının bir parçası olarak çalınan verileri yayınladığı bilgisi verildi” dedi. İngiliz basını, siber suç grubunun hasta adları, doğum tarihleri, NHS numaraları ve kan testlerinin açıklamaları da dahil olmak üzere yaklaşık 400 GB veri paylaştığını duyurdu.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
  • Kan testi yaptıran binlerce İngilizin verileri dün gece yayınlandı (DHA)

  • Kan testi yaptıran binlerce İngilizin verileri dün gece yayınlandı (DHA)

Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir