Connect with us

EKONOMİ

KADIN GİRİŞİMCİLERE 150 BİN TL HİBE! Kadınlara Büyük Destek!

KADIN GİRİŞİMCİLERE 150 BİN TL HİBE! Kadınlara Büyük Destek!

Yayınlanma tarihi:

Emeklilere Rekor Promosyon Ödemesi! 3 Yıl Kalma Sözü Verene 17.500 TL Promosyon Müjdesi

Ülke genelindeki çeşitli belediyeler, girişimcilere destek olabilmek adına projelerini hayata geçirmeye devam ediyor. Bu bağlamda, kasım ayının son günlerinde dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Tokat Belediyesi, kendi işletmesini kurmak isteyen kadın girişimcilere 100.000-150.000 TL arasında hibe desteği sağlama kararı aldı. 2024 yılında başlayacak olan bu hibe desteği, beş yıl boyunca toplamda 500 hanım girişimciye ulaşmayı hedefliyor.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Buralarda eğitim alan kursiyer hanımefendilere devlet destekleri konusunda çalışmalar yapılabilir. Fakat biz bunun dışında Tokat Belediyemiz olarak önümüzdeki dönemde işletme açacak hanım kardeşimize hibe olarak karşılıksız maddi destek verme konusu üzerinde çalışıyoruz. Her yıl 100 olmak üzere önümüzdeki beş yılda 500 hanım kardeşimize bu desteği sağlayacağız” dedi.

Kadın girişimcilere sağlanacak olan bu destek, işletme açmak isteyen hanımlara maddi bir güç kazandıracak. Başvuru şartları ve süreciyle ilgili detaylı bilgiler belediye tarafından ilerleyen günlerde paylaşılacak.

Ayrıca, belediyelerin yanı sıra Halkbank’ın da kendi işini kurmak isteyenlere yönelik finansman desteği sunduğu belirtildi. Halkbank’ın girişimci paketleri, farklı sektörlerde faaliyet gösterecek olan girişimcilere çeşitli avantajlar sağlıyor. Detaylı bilgilere ve başvuru sürecine Halkbank’ın resmi internet sitesi üzerinden ulaşılabilecek.

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Advertisement
Yorum yapmak için tıkla