Sosyal medyada bizi takip edin

TÜRKİYE

İZMİR Büyükşehir Belediyesi memurlarının iş bırakma eylemi ikinci günde

Yayınlanma tarihi:

Güncelleme:

TÜM Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasındaki Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinden sonuç alınaması nedeniyle memurların başlattığı iş bırakma eylemi bugün de sürüyor. Kültürparkta bulunan meclis salonu önünde toplanan memurlar, önce İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugayın ofisinin bulunduğu İzmir Sanatın ardından da CHP İzmir İl Başkanlığı binasının önüne yürüdü.

Tüm Bel-Sen ve İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında, dün saat 13.15te Çetin Emeç Toplantı Salonunda gerçekleştirilen TİS görüşmeleri, masadan sendikanın kalkmasıyla sona erdi. Görüşmeden sonuç çıkmazken, eylem yapma kararı alındı ve memurlar iş bıraktı. Kültürparkta bulunan meclis salonu önünde eyleme başlayan memurlar, tepkilerini dile getirip, “Sadaka değil toplu sözleşme”, “Bize ekmek yoksa size huzur yok”, “Başkan buraya” sloganları attı. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ege Bölge Temsilci Memiş Sarı da eyleme destek verdiklerini söyledi.

HAKKIMIZI, EMEĞİMİZİN KARŞILIĞINI İSTİYORUZ

Memurların iş bırakma eylemi bugün de devam etti. Saat 10.00 sıralarında Kültürparkta Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonunun bulunduğu binanın önünde toplanan memurlar ardından İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugayın ofisinin bulunduğu İzmir Sanatın önüne geldi. Sendika üyelerinin bulunduğu eyleme ilçe belediyelerinde çalışan memurlar da destek verdi. Sendika temsilcileri konuşmalar yapıp, “Hakkımızı, emeğimizin karşılığını istiyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi. Daha sonra Kültürparktan çıkıp, CHP İzmir İl Başkanlığı binasının önüne yürüyen memurların eylemi sürüyor.

Haber :Nevra UÇKAÇ- Kamera: Can ÇUBUKÇUOĞLU / İZMİR, –

Son gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için bizi takip edin.
Continue Reading
Reklam
Yorum yapmak için tıkla

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir