Connect with us

EKONOMİ

İYİ Partili Bahadır Erdem EYT vaatlerini açıkladı

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bahadır Erdem, EYT konusunda çok net açıklamalarda bulundu. Erdem, EYT’lilere geriye dönük işletilen yasa ile gasp edilen 99 öncesi tüm haklarını vereceklerini söyledi.

E TV Türkiye’de Şebnem Arda Boğa’nın konuğu olan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Bahadır Erdem, EYT konusunda çok net açıklamalarda bulundu.

Erdem, EYT’lilere geriye dönük işletilen yasa ile gasp edilen 99 öncesi tüm haklarını vereceklerini söyledi.

Erdem’in açıklamalarından satır başları şöyle:

“HUKUKİ OLARAK GASP EDİLEN TÜM HAKLARI MUTLAKA VERECEĞİZ”

“Hukuki hak olarak gasp edilen bütün hakları mutlaka vereceğiz. Bunu ben söylemiyorum sadece, Sayın Meral Akşener söylüyor. Sayın Merak Akşener verdiği hiçbir sözü geri adım atmadan uygulayan bir liderdir ve İYİ Parti söylediği her şeyi de yapar. Buna emin olsunlar.

AK PARTİ EYT YASASINI ÇIKARIR MI?

Bu hükümet EYT yasasını inşallah çıkartır. Biz vatandaşımızın iyiliğini istiyoruz. Mesela biz 3600 ek göstergeyi de devamlı çıkar çıkar çıkar dedik, şimdi çıkaracağını söylüyor niye korkudan. Samimi değil AK Parti. Hiçbir şeyi vatandaş için, ilke için, hukuk için yapmıyor. AK Parti sadece kendini kurtarmak için zorda kaldığını hissederse rüşvet veriyor.

“EYT’LİLERİN BÜTÇEYE GETİRDİĞİ EK YÜK BUNLARIN YANINDA DEVEDE KULAK KALIR”

Şimdi EYT’lilere bu kadar zamandır çektiriyor. Haklarını vermek için yasa çıkarır mı, inşallah çıkarır. Vay efendim niye çıkardın mı deriz, hayır alkışlarız. Ama ben EYT’li vatandaşlarımıza da söylüyorum. Çıkarmasını biz bu kadar baskı ile söylüyoruz ve diyorum ki ; iktidara geldiğimizde biz kesin olarak zaten bu gasp edilen hakları vereceğiz. EYT’lilerin bütçeye getirdiği ek yük bu hükümetin ekonomiyi yandaşlara peşkeş çekmesi yanında devede kulak kalır.

“SİYASİ AHLAKIN OLMADIĞI BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ”

Biz bununla ilgili yasa teklifi vermiştik ve hepsini reddettiler. Yine verebiliriz. Belki seçimler yaklaşıyor diye Cumhur İttifakı EYT’lilerin haklarını vatandaşımıza rüşvet olarak vermek isteyebilir. İnşallah AK Parti bunu kabul eder. Ama emin olun ki muhalefetin verdiği hiçbir yasa teklifini kabul etmiyorlar. Muhalefet dese ki “Güneş her gün doğudan doğuyor” hayır bunu kabul etmiyorlar. Sonra kendileri güneş her gün doğudan doğuyor yasasını çıkarıyorlar ve böylece bunu AK Parti yapmış oluyor. Böyle bir siyasi ahlakın olmadığı dönemden geçiyoruz.