Connect with us

EKONOMİ

İYİ Parti’den EYT’lilere destek sözü

Kocaeli Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hakan Çağlayan ve yönetimini ağırlayan İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, EYT’ye destek sözü verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Seçim kaybetme pahasına yok” diyerek yüzlerine kapı kapattığı emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar, mücadelelerini birlik içinde yılmadan sürdürüyor. Muhalefetten noter taahhütlü olası iktidarları için çözüm sözü alan EYT’liler, kendilerini görmeyenleri seçimde görmeyeceklerini, kendilerine destek olanlara ise destek vereceklerini açıkça beyan ediyor. EYT’ye en yüksek sesle destek veren partilerden biri İYİ Parti. Genel Başkan Meral Akşener, EYT Federasyonu Genel Başkanı Gönül Boran Özüpak’a millet kürsüsünde söz vermiş ve sıklıkla bu meseleyi gündeme getirmiş bir isim. EYT, il ve ilçe teşkilatları bazında da İYİ Partililerden destek görüyor.

SANDIK RESTİ

EYT’lilere bir destek de Akşener’in memleketi İzmit’ten geldi. İYİ Parti İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz, Kocaeli EYT Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hakan Çağlayan ve yönetimini ağırlayarak, destek sözünü yineledi. Hakan Çağlayan, ziyaret sırasında EYT’de son zamanlardaki gelişmeleri ve yaşanan mağduriyetler hakkında bilgiler aktardı. EYT’nin gücünü kimsenin hafife almaması gerektiğini vurgulayan Çağlayan, 5 milyon EYT’linin aileleriyle birlikte 20 milyon seçmen ettiğini ve sandıkta gereğini yapacağını söyledi. EYT’yi görmezden gelenleri EYT’lilerin de seçimde görmeyeceğini net bir şekilde ifade eden Hakan Çağlayan, muhalefetin kendilerine daha da çok destek vermesini beklediklerini kaydetti.

DOSYA SUNDU

Pelin Coştur Filiz ise Hakan Çağlayan’a EYT konusunda destek sözü verdi. Parti ve İzmit İlçe Teşkilatı olarak her zaman EYT’nin yanında olduklarını vurgulayan Başkan Filiz, desteklerinin devam edeceğini kaydetti. Yapılan açıklamaların ardından Çağlayan, Başkan Filiz’e ABO, staj mağduriyeti ve doğum borçlanması ile ilgili EYT’nin dünü, bugünü ve son çalışmalarını anlatan bir dosya sundu. Ziyaret, karşılıklı memnuniyet sözcükleriyle sona ererken Başkan Pelin Coştur Filiz, tekrar bir araya gelme sözü vererek konuklarını uğurladı.