Connect with us

EKONOMİ

İYİ Parti’den EYT mesajı

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız ve partililer, Kocaeli Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret ederek yeni başkan Hakan Çağlayan’a hayırlı olsun dileklerini iletti. Şanbaz Yıldız, İYİ Parti’nin iktidara gelmesi durumunda 3 ayda EYT sorununun çözüleceğini kaydetti

Kısa bir süre önce Kocaeli Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı koltuğuna oturan Hakan Çağlayan’a tebrik ziyaretleri sürüyor. Bir süre önce CHP PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan tarafından ziyaret edilen derneği, dün de İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldz, İzmit İlçe Başkanı Pelin Coştur Filiz ve parti yöneticileri ziyaret etti. Hakan Çağlayan’a görevinde başarılar dileyen Yıldız, EYT’nin gücünden ve haklılığından söz ederek, iktidara geldiklerinde 3 ay gibi kısa bir sürede bu sorunu çözeceklerini söyledi.

“3 AYDA ÇÖZECEĞİZ”

Ziyarette konuşan Şanbaz Yıldız, “Genel Başkanımız Meral Akşener başta olmak üzere tüm İYİ Partililer, sonuna kadar siz EYT’lilere destek veriyor. Meclis kürsüsünden Sayın Genel Başkanınız Gönül Boran Özüpak Hanımefendi’ye sizlerin sorunlarını aktarması için söz veren İYİ Parti, iktidara geldikten sonra 3 ay içinde bu sorunu çözüme kavuşturacak. EYT’nin çok güçlü olduğunu kabul ediyoruz ve sizi STK üstü bir yapı olarak görüyoruz. Bugünkü ziyaretimizin seçimle ilgisi yok, tamamen her zaman yanınızda olduğumuzun bir göstergesi” dedi.

“KANDIRILACAK YAŞTA DEĞİLİZ”

Kocaeli EYT SYDD’nin aktif yapısını daha da aktif bir hale getiren Hakan Çağlayan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, nazik ziyaretlerinden dolayı İYİ Parti heyetine teşekkür etti. Çağlayan, “EYT sorunu sadece emekli olamamakla kalmıyor, yani tek sorunumuz yaşa takılmak değil, staj mağduriyeti var, GSS sorunları var, mevcut emeklililerin yaşadıkları sıkıntılar var, ABO yani aylık bağlama oranı problemi var, top yekun mücadele ediyoruz tüm bu sorunlarla. Bu kez güçlü olan taraf biziz, artık eskisi gibi particilik yapılmıyor, kimin bizlere destek verdiğine, samimi olduğuna, bu sorunu çözeceğine olan inancımıza bakarak bir karar alıyoruz ve alacağız. Bizler siyaset üstü bir topluluğuz, her görüşten insanı içimizde barındırıyoruz. Kuşak olarak bir çok şeye tanıklık etmiş insanlarız ve artık kandırılacak yaşta değiliz. Bizim mücadelemizin yapı olarak geçmişe bir örneği yok ve gelecek nesle anlatılacak bir hak mücadelesi bu” ifadelerini kullandı. Çağlayan, daha sonra EYT’nin tüm gerçeklerini anlatan dosyayı Şanbaz Yıldız’a sundu.